New York Times Dergisi Dijital Görsel Kimliğini Yeniledi!

Projeler, Web siteleri 20 Nis 2015
New York Times Dergisi Dijital Görsel Kimliğini Yeniledi!

Dünyanın en tanınmış dergilerinden “The New York Times Magazine” dijital görsel kimliğini, internete daha uyumlu ve kullanıcı dostu olmak amacıyla yeniledi.

New York Times dergisi farklı bir kimlik edinmek ve dijital ortama daha iyi uyum sağlamak için yeniden tasarlanan dijital kimliği ile okuyucuların karşısına çıktı. 119 yıllık basılı yayın geçmişi ve haftalık 1.5 milyon nüshaya ulaşan yayımıyla saygınlık kazanan New York Times, webdeki varlığını da güçlendirmek istiyor.

Derginin yeni görünümü logo, fontların uyumu ve sadeleştirilmiş sosyal medya görselleri etrafında tasarlandı. Değişiklikler daha genç bir görünüm ve web ile daha uyumlu bir dergi ortaya çıkarmak için gerçekleştirildi. Derginin yenilenen logosunda en dikkat çeken değişikliğin; eski logoda çok yakın olan ve okumayı zorlaştıran harflerin arasında daha fazla boşluk bırakılması ve daha modern bir tasarım olduğu görülüyor.

new york times web site tasarımı

Yeni yazı karakterleri ile orijinal fontlara uyumlu olan dergi, bu geniş kapsamlı tasarım çerçevesinde eski yazı fontlarının çoğunu kaldırdı. Dijital dergi için henüz isimlendirilmemiş olan yeni yazı fontları tasarlanırken, kısıtlı zaman diliminde insanların daha rahat okuyabilmelerine yardımcı olmak amaçlandı.

new york times dergi tasarımı

Her geçen gün artan online okuyucuların beklentilerini karşılanmaya çalışılan değişiklik ile dergi, web yayınında okunmayı kolaylaştıran özel yazı karakteri ile markalaşıyor.

Derginin online varlığını iyileştirme stratejisinin bir parçası olan sosyal medya görselleri de logo tasarımından başlanarak yenilendi. Sosyal medyada kullanılan eski sıkışık logonun yerine daha uzun ve göz yormayan bir logo tasarlandı.

new york times sosyal medya tasarımı

Tipografi dışındaki en büyük değişim, derginin minimal tasarım trendine uygun olarak daha temiz bir sayfa görünümüne adım atmış olması. Derginin web sayfasındaki bu sade görünümü sağlamak için sütun sayısı on ikiden, yediye düşürülmüş.

Bir yüzyıldan uzun süredir hiçbir duraklama olmadan yayın hayatına devam eden New York Times dergisi, değişime ayak uydurmak ve saygınlığını korumak için zaman yeni marka kimliğiyle yoluna devam ediyor. Dergi; sade, temiz ve minimalist bir tasarımla online okuyucuları yakalamayı hedefliyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Tinder Plus Reklamı Romantik Bir Yolculuğa Davet Ediyor! Heineken’den Hayalleri Gerçekleştiren Yarışma: The Dream Island →

Yazar Hakkında

Dilek Kızılırmak
Dilek Kızılırmak
Kadir Has Üniversitesi, Reklamcılık Bölümü ile Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü’nden mezun oldu. Dilek, dijital pazarlama konusunda kendini geliştiriyor ve Dijitalajanslar.com'da yazar olarak yer alıyor.