New York Sokaklarını Müzik Enstrümanına Dönüştüren Proje

New York Sokaklarını Müzik Enstrümanına Dönüştüren Proje

Uber, Grammy’nin 60. yılını kutlamak üzere, New York sokaklarını artırılmış gerçeklikle müzik enstrümanına dönüştürdü.

Grammy Ödülleri’nin uzun dönem kreatif partneri TBWA\Chiat\Day; sofistike bir artırılmış gerçeklik yazılımı, çoklu kameralar ve artırılmış gerçekliği bir Uber otomobiline eklendi ve New York sokakları, yolculuk süresince bir müzik enstrümanı gibi çaldı. İlgi çekici teknoloji, Tool North America ile birlikte geliştirildi.

“Play the City” projesi için insanlardan, araçlara, trafik ışıklarından yol kenarındaki nesnelerin her birine farklı bir müzik notası atandı. Uber aracı, belirlenen rotadan geçerken, dışarıdaki insanlara ve nesnelere göre oluşan her bir müzik notası, farklı animasyonlarla otomobilin arka penceresine yansıtıldı.

Uber yolculuğu için arka koltuğa geçen insanlar, canlı olarak bir müzik parçasının gözleri önünde oluşmasına şahitlik etti. Kampanya ile müzik, Grammy Ödülleri’nin New York şehrine dönüşü ve 60. yılı kutlandı.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← KFC, Tavuk Kanatlarını Drone’a Dönüşen Kutuda Sattı Türk Eximbank’ın Yenilenen Web Sitesi Yayında! →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.