Nestle Obeziteye Karşı Hareket Zamanı

Nestle Obeziteye Karşı Hareket Zamanı
Nestle Pure Life, Türkiye Obezite Araştırma Derneği işbirliği ile birlikte obeziteye karşı su içmenin ve hareket etmenin önemini vurgulayan bir sosyal sorumluluk projesine imza attı. Proje kapsamında gerçekleştirdiği yaratıcı reklam kampanyaları ile de halkın ilgisini çekmeyi başaran Nestle; projenin kamuoyunu bilinçlendirmek açısından önemine dikkat çekti. Projenin reklam kampanyalarında en çok dikkati çekenler ise asansör ve durak çalışmaları oldu. Bir Durak Hikâyesi isimli açıkhava uygulamasında İstanbul’un bazı otobüs duraklarındaki oturma alanlarından biri tartı olarak modifiye edildi ve oraya oturan yolcu ne olduğunu anlamadan bir anda duraktaki dijital ekrandan kaç kilo olduğunu gördü. Bu sırada duyulan dış ses ile yolculara yürümenin ve su içmenin sağlık açısından önemini anlatan mesajlar verildi.
  Bir Asansör Hikâyesi uygulamasında ise bazı plazalardaki asansörlerde benzer sistemler modifiye edilerek çalışanlara asansör yerine merdiveni kullanarak daha sağlıklı olabileceklerine dair mesajlar iletildi. Asansöre yerleştirilen gizli kamera ve ses sistemi ile eğlenceli bir kampanya haline gelen projede merdiven kullanmayı tercih edenler ise çok şaşıracakları bir sürpriz ile karşılaştı.
  Nestle Pure Life ve Türkiye Obezite Araştırma Derneği’nin ortaklaşa gerçekleştirdiği Obeziteye Karşı Hareket Zamanı projesi kamuoyunu sağlıklı beslenmenin, su içmenin ve hareketli yaşamanın sağlık açısından önemi konusunda bilgilendirmek amacıyla yıl boyunca devam edecek.  
Etiketler:

İlgili Haberler

KitKat'ın İnteraktif "Ciddiyet" Oyunu
KitKat'ın İnteraktif "Ciddiyet" Oyunu
Devamını Oku >
Effie Türkiye 2016 Ödülleri Sahiplerini Buldu
Effie Türkiye 2016 Ödülleri Sahiplerini Buldu
Devamını Oku >