Nescafé’den 360 Derece Facebook Reklamı

Nescafé’den 360 Derece Facebook Reklamı

Nescafé 360 derece yayınladığı Facebook reklamı ile tüm takipçilerini sabahı kutlamaya davet ediyor.

Facebook’un kısa bir süre önce kullanıcılara sunduğu 360 derece video özelliğini kullanarak reklam veren ilk markalardan olan Nescafé, tüm dünyayı enerjik bir başlangıca davet ediyor. Markanın yayınladığı filmde dünyanın dört bir yanından kahve severler Madcon’un “Don’t Worry” şarkısını seslendiriyor ve sabah kahvesinin verdiği keyif ve enerji ile herkese “günaydın” mesajı veriyorlar.

Farklı bölgelerden kahve severlerin 360 derece videoda bir araya getirildiği projede Nescafé; Y kuşağından gençlerin bir bardağı enstrüman gibi kullanarak kendi müziklerini yaptıkları “bardak şarkısı” trendinden esinlenmiş.

Nescafé’nin 360 derece görüntülenebilen reklam filmi, mobilde Facebook’un yeni özelliğini destekleyen telefonlar üzerinden görüntülendiğinde telefon ile birlikte hareket ederek kullanıcılara sıra dışı bir deneyim yaşatıyor.  Masaüstünden izlerken ise videoya tıklayıp sürükleyerek ekranı çevirmek mümkün oluyor.

Yeni Güne 360° Başla!

Bi Nescafé ile yeni güne 360 derece başla… Hadi ekranını hareket ettir ve büyük resmi gör! #HerkeseGünaydın

Posted by NESCAFÉ on 26 Kasım 2015 Perşembe

Nescafé’nin takipçilerine sunduğu bu enerjik ve yenilikçi deneyimi marka imajını da net bir şekilde yansıtıyor. Bir süre önce web sitesini Tumblr platformuna taşıyarak, takipçilerinin kahve ile ilgili içerikler paylaşmasına imkan veren Nescafé; geçtiğimiz günlerde de Google Cardboard ile birlikte 360 derece video çalışması yaparak, kullanıcıları Brezilya’daki kahve çiftliklerinde sanal bir yolculuğa çıkarmıştı.

Nescafé sosyal medyada reklam videosundaki kesitleri gif’ler halinde de paylaşarak, herkesi güne enerjik başlamaya çağırıyor. 

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Greenpeace Türkiye 20 Yaşında: #BerabersekGüçlüyüz Türk Hava Yolları’ndan Fenerbahçe’ye Dev Sürpriz! →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.