Nef’in Reklam Stratejisi Facebook Başarı Hikayeleri Arasına Girdi!

Ajans Haberleri, Haberler 07 Kas 2014
Nef’in Reklam Stratejisi Facebook Başarı Hikayeleri Arasına Girdi!

Nef, yenilikçi Facebook yaklaşımları ve reklam stratejisi ile Facebook başarı hikayeleri arasına girdi.

E-Ticaret başta olmak üzere, ürünlerini satmak isteyen çoğu markanın öncelikli stratejisi Facebook reklamlarını etkili bir şekilde kullanmak. Hedef kitlesi ne kadar niş bir grup olursa olsun, geniş hedefleme seçenekleri sayesinde onlara ulaşabilmek markalar için oldukça çekici bir yöntem. Bunların yanı sıra Facebook reklamlarının markalara neler katabileceği ve markaların neden Facebook reklamlarına daha fazla önem vermesi gerektiğine dair haberler hem yerel hem de global mecralarda sık sık yer alıyor.

Facebook reklamları son dönemde Türkiye’deki markalar tarafından da keşfedilmeye başlanan bir mecra. Hatta Facebook, kendi reklamlarını doğru bir şekilde kullanabilen bir çok markanın başarı hikayelerini de yayınlamaya başladı.

nef facebook başarı hikayeleri

Reklamda doğru hedef, satış getiriyor

Gayrimenkul sektöründe hem tasarım hem de reklam yatırımlarındaki yenilikçi yaklaşımıyla öne çıkan Nef, stratejisi ile Facebook başarı hikayeleri arasına girdi. Facebook for Business’ta yayınlanan vaka analizine göre Nef’in yaratıcı hedeflemeleriyle Facebook reklamları üzerinden 2013 yılında üç ayrı projeden toplam 4 ev, 2014’te ise altı ayrı projeden toplam 27 ev satılmış.

Sosyal medya iletişimi ve Facebook reklam satın alma çalışmalarını Plasenta Conversation Agency ile yürüten markanın reklam yatırımlarında, Nef projeleriyle ilgilenebilecek 36 farklı segment seçilmiş ve her proje için 146 farklı reklam içeriği oluşturulmuş. Bunun sonucunda 5.000’e yakın kayıt toplanmış ve bu kayıtların 31’i satışa dönüşmüş.

Nef’in detaylı başarı hikayesine Facebook for Business üzerinden ulaşabilirsiniz.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← TBWA\Istanbul’dan Dansözlü Ajans Tanıtımı: #Disruptagram Saatchi & Saatchi Paris’ten Dekatlon Buzz'a Transfer →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.