NASA Binlerce Selfie’den Dünya Haritası Oluşturdu

NASA Binlerce Selfie’den Dünya Haritası Oluşturdu

NASA, dünyanın dört bir yanından paylaşılan binlerce fotoğrafı bir araya getirerek “Küresel Selfie” oluşturdu.

Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi NASA, geçtiğimiz ay kutlanan Dünya Günü vesilesiyle dünyadaki herkesi #GlobalSelfie etiketi ile kendi fotoğraflarını paylaşmaya davet etmişti. Bu küresel selfie kampanyası ile dünyanın dört nir yanından gönderilen fotoğrafları toplayan NASA, 36 binden fazla selfie’den oluşturduğu dünya haritasını yayınladı.

Facebook, Instagram, Twitter ve Google+ gibi sosyal paylaşım sitelerinde paylaşılan fotoğraflar dünyanın her kıtasından toplamda 113 ülkeden paylaşıldı. NASA’nın 50 bini aşkın fotoğrafı ayıklayıp düzenlemesi sonrası “Küresel Selfie” adı konulan dünya haritası ortaya çıktı.

nasa küresel selfie

NASA web sitesi üzerinden yayınlanan 3.2 gigapixellik iki mozaik uzaktan dünyanın fotoğrafı gibi görünüyor ve yakınlaştırıldığında selfie’ler tek tek ortaya çıkıyor. NASA ayrıca seçilmiş selfie fotoğraflardan oluşturulan 6 farklı videoyu da Youtube üzerinden takiplerine sunuyor.

 
NASA’nın gerçekleştirdiği dünyanın en büyük selfie kampanyası ve kampanya sonucu ortaya çıkarılan dünya haritaları; doğanın korunması ile ilgili farkındalık oluşturmayı amaçlayan Dünya Günü’ne de dikkat çekmiş oldu.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Apple IOS 8 İşletim Sistemini Tanıttı! Omnicom ve Twitter’dan 230 Milyon Dolarlık Reklam Anlaşması →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.