MYO Kol Bandı

MYO Kol Bandı

Kinect ve The Leap’ten sonra şimdi de MYO kol bandı adından söz ettiriyor.

MYO’yu kullanmak için dirseğinize yakın bir yere yerleştirmeniz ve banda hakim olmak için el ve kol hareketlerinizi kullanmanız gerekiyor.

Şirket, Mac ve PC’lerde kullanabileceğini iddi ediyor. Ayrıca iOS ve Android’lerde de kullanılabilir. Daha fazla uygulamada da bile kullanılacak potansiyele sahip; aşağıdaki videoda silahlı bir oyunda kullanıldığını ve küçük bir askeri aracı kontrol edebildiğiniz göreceksiniz.

Ayrıca MYO kol bandı ile kol, el ve parmak hareketleri kullanabildiğini göreceksiniz. Sayfaları kaydırmak için Mac dokunmatik mouse’ta yaptığınıza benzer bir hareket ile iki parmağınızı havada sallıyorsunuz. Bir videoyu durdurabilmek için klasik hareketler yapıyorsunuz. Kinect’in aksine MYO kamera kullanıyor yani hareketler sadece kol ile sınırlı.

 MYO Kol Bandı

 

Bu kol bandı Bluetooth bağlantısı aracılığıyla kullandığını herhangi bir bilgisayar ya da cihaz ile bağlantı kurabiliyor. MYO kol bandının yıl sonuna kadar satışa çıkmayacağı belirtilirken, şirket uygulama yaratacaklarını umarak iOS ve Android geliştiricileri için API sunuyor.

 

 

Eğer bu sınırlı sayıdaki kol bandına sahip olmak istiyorsanız, MYO resmi web sitesinden 149 dolara ön sipariş verebilirsiniz.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Mauz İle IPhone’unuzu Dokunmatik Bir Fareye Dönüştürün Chromebook Pixel ve Macbook Air Karşılaştırması →

Yazar Hakkında

Pelin Gülcan
Pelin Gülcan
ODTÜ Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği'nde Lisans eğitimini tamamladıktan sonra Yeditepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Radyo, Sinema ve Televizyon Bölümü'nden mezun oldu. Pelin, DijitalAjanslar.com'un içeriklerini koordine ediyor ve sosyal medya iletişimini sürdürüyor.