Mobil Uygulama Geliştirme Platformları

Araçlar, Web Araçları 03 Haz 2015
Mobil Uygulama Geliştirme Platformları

Mobil uygulama geliştirme platformları girişimcilerin kod bilgisine ihtiyaç duymadan profesyonel uygulamalar oluşturabilmesine imkan veriyor.

Gittikçe yaygınlaşan akıllı telefonlar sayesinde mobil uygulamalara oldukça aşinayız. Uygulama mağazalarına her geçen gün yenileri ekleniyor. Geliştiriciler mobil uygulama kullanımındaki artışı gelire çevirmek için çalışıyor. Büyük, küçük ya da orta ölçekli işletmeler de mobil uygulamalarla gelir artışı hedefliyor.

Mobil ticaretin gelir artırma yöntemleri arasında ilk sıralarda yer almaya başlaması, mobil uygulamaların gelişmesine her anlamda katkı sağlıyor. Bunun arkasındaki en büyük neden, markaların ve girişimcilerin mobil uyumlu web siteleri ile mobil mağazalara daha fazla yatırım yapmaya başlamış olmaları.

Kısıtlı tanıtım kaynakları ve büyük maliyetler, girişimcilerin uygulama fikirlerini hayata geçirmesinin önündeki en büyük engeller. Eğer bir mobil uygulama fikriniz varsa, hazır uygulama geliştirme çözümlerinden faydalanarak bu engelleri kaldırabilirsiniz. Bu uygulama geliştirme çözümlerinin maliyeti oldukça düşüktür ve uygulamaların tanıtımları için de platformlar çeşitli kolaylıklar sunar. Uygulama geliştirmek için kod bilgisine ihtiyaç duymayacak olmanız, mobil uygulama geliştirme platformlarının sunduğu en büyük avantajlardan biri.

Uygulama geliştirmek için aşağıdaki faydalı ve kullanımı kolay platformları incelemenizi öneririz.


Como

Como küçük e-ticaret girişimlerinin mobil uygulama geliştirmek için kullanabileceği bir araçtır. Girişimcilerin Como ile müşterilerinin ihtiyacını karşılayabilecek uygulamalar geliştirmeleri oldukça kolaydır.

Como’nun Analytics özelliği ile geliştirilen uygulamanın tüm performansını izlemek mümkündür. Ayrıca Como ile geliştirilen uygulamalar tek bir kontrol paneli üzerinden yönetilebilir. Geliştirdiğiniz uygulamayı da Google Play ve Apple App Store ile tüketicilerin kullanımına sunabilirsiniz.

mobil uygulama geliştirme


Mobile Roadie

Mobile Roadie, iOS ve Android uygulamaların geliştirilmesine imkan veren bir araçtır. Platform, Twitter ve RSS kaynağından otomatik aktarma gibi ek özelliklerle birlikte çeşitli iletişim araçlarını destekler ve geliştirdiğiniz uygulamayı popüler uygulama mağazalarında sunabilmeniz için yönlendirme sağlar.

Mobile Roadie ile JSON, HTML, XML, PHP ve CSV gibi farklı formatlardaki web sitesi ve blogdan uygulama içeriği çekilebilir. İçerik güncellemeleri platform tarafından desteklenir. Geliştirdiğiniz uygulama ile coğrafi olarak hedefleme yapılmış pazarlama kampanyaları hazırlayabilir; kullanıcı analizi ve anlık bildirimlere ulaşabilirsiniz.

mobil uygulama araçları


Appy Pie

Appy Pie; iOS, Android Windows Phone ve Blackberry gibi çoklu platformlarda kullanılabilecek mobil ticaret uygulamalarının geliştirilebileceği bir araçtır. Platform;

• Tek tıkla arama
• Uygulamayı web sitesi ya da bloga bağlama
• Uygulamayı sosyal ağlarla entegre etme
• Tüketiciler için GPS yönlendirmeleri sağlama ve daha fazlasına imkan verir.

Appy Pie’da, Analytics özelliği ile kullanıcı etkileşimleri ölçümlenebilir ve gerçek zamanlı bildirimlere ulaşılabilir. Geliştirilen uygulama Google Play ve Apple App Store üzerinden kolayca yayınlanabilir.

mobil uygulama geliştirme platformları


Good Barber

Good Barber, iPhone ve Android cihazlar için uygulama geliştirmeye imkan veren bir araçtır. Platformda 9 kişiselleştirilebilir tasarım şablonu, 350 ikon ve 600’ün üzerinde Google yazı tipine erişim sağlama özelliği mevcuttur.

Ayrıca Good Barber ile uygulama için spesifik bir parametre belirleyerek görsel bir geri bildirime erişebilirsiniz. İhtiyaç duyduğunuz noktada Good Barber uzmanları imdadınıza yetişiyor.

mobil uygulama tasarımı


AppsBuilder

AppsBuilder hiçbir kod bilgisine ihtiyaç duymadan mobil uygulama geliştirebileceğiniz bir diğer araç. Aracın sunduğu en büyük avantajlardan biri Shopify, Maganta ve PrestaShop gibi otuzdan fazla e-ticaret platformuna entegre edilebiliyor olması. Böylece sadece kullandığınız e-ticaret platformuna bağlı kalmadan uygulamanızı kullanabilir ve iş hedeflerinizi büyütebilirsiniz.

AppsBuilder ile geliştirdiğiniz uygulamayı web sitenize, blogunuza, sosyal medya hesaplarınıza kolayca entegre edebilirsiniz. Anlık bildirimler ve uygulama içi mesajlar gönderebilir, reklamlar hazırlayabilir, kampanyaları üçüncü parti hizmetlerle takip edebilirsiniz.

mobil uygulama


BiznessApps

BiznessApps iş odaklı mobil uygulamaların geliştirilmesi için kullanılabilecek faydalı bir platformdur. Dinamik içerik, anlık bildirim, üçüncü parti hizmet entegrasyonları, detaylı analiz, alışveriş sepeti ekleme gibi kapsamlı özellikleri mevcuttur. Dakikalar içinde bir uygulama geliştirebilir ve uygulamayı online olarak istediğiniz zaman güncelleyebilirsiniz. Çoklu platformlar için geliştirebileceğiniz uygulamaya ayrıca web sitenizden içerik ekleyebilirsiniz.

girişimciler için mobil uygulama geliştirme


AppMachine

AppMachine de iOS ve Android uygulamalar geliştirmek için kullanılabilecek bir araçtır. Platform farklı renk, ikon ve yazı fontları gibi seçeneklerle tasarımda kişiselleştirmeye imkan veriyor. Web sitesi içerikleri uygulamada kullanılabiliyor. Previewer özelliği uygulama geliştirme sürecinin izlenmesini kolaylaştırıyor. Uygulamalar AppMachine web sitesi aracılığıyla tanıtılabiliyor.

girişimciler için mobil uygulama platformları


Sonuç

Mobil uygulamalar, girişimcilerin iş hedeflerine ulaşmalarını ve gelirlerini artırabilmelerini sağlayacak yöntemlerden biridir. Kısıtlı kaynaklar girişimcilerin ve küçük işletmelerin uygulama fikirlerini hayata geçirebilmelerini zorlaştırır. Mobil uygulama geliştirme platformları ise maliyeti düşük ve hızlı çözümlerle uygulama geliştirmeye imkan verir. Ayrıca uygulamaları bu platformlar üzerinden geliştirmek için herhangi bir kod bilgisi ya da uzmanlık gerekmemektedir.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Blog Yazarları İçin En Faydalı Bedava Araçlar Görsel Revizyon Ve İş Takip Sistemi: BiREVISION →

Yazar Hakkında

Dilek Kızılırmak
Dilek Kızılırmak
Kadir Has Üniversitesi, Reklamcılık Bölümü ile Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü’nden mezun oldu. Dilek, dijital pazarlama konusunda kendini geliştiriyor ve Dijitalajanslar.com'da yazar olarak yer alıyor.