Mobil Hesap Ödeme Uygulaması: Dash

Mobil Hesap Ödeme Uygulaması: Dash

Mobil hesap ödeme uygulaması Dash ile gittiğiniz restoranlarda hesap için garsonu beklemek ya da yediklerinizi hesaplamak zorunda kalmayacaksınız.

Geliştirilen yeni uygulamaların hayatımızı kolaylaştırdığı bu günlerde Dash uygulaması da restoranlardaki hesap bekleme ve birkaç kişi yemek yedikten sonra hesabı bölüşme gibi sıkıntıları sonlandırmayı hedefliyor.

New York merkezli bir girişim olan Dash, restoranlarda hesap ödeme konusunda yaşanan sıkıntı ve kaybedilen zamanı engellemek amacıyla geliştirilmiş. Dash uygulaması ile hesabınızı cep telefonunuzdan rahatlıkla ödeyebiliyor veya birlikte yemek yediğiniz arkadaşlarınızla bölüşebiliyorsunuz.

Dash uygulaması kullanıcının restoranda check-in yapması ile çalışıyor ve uygulamada bulunan adisyon üzerinden ödeme yapılabiliyor. Kullanıcılar ayrıca uygulama aracılığı ile yakınlarındaki Dash ile anlaşmalı restoranları görebiliyor.

Mobil Hesap Ödeme Uygulama Dash

Şimdilik ABD’de Newyork eyaletindeki anlaşmalı restoranlarda kullanılabilen Dash uygulamasının diğer bölgelere de yayılması bekleniyor. 

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Samsung Galaxy S5: #UnderwaterSelfie Etkin Varış Sayfası Örnekleri →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.