Mobil Canlı Yayın Rekabetine Youtube Da Katılıyor!

Mobil Canlı Yayın Rekabetine Youtube Da Katılıyor!

Son zamanlarda sosyal medya uygulamaları arasında önemli bir yeri olan mobil canlı yayın furyasına Youtube da dahil oluyor.

Geçtiğimiz yıl yayın hayatına başlayan “Meerkat”in ardından, mobil canlı yayın uygulamaları hızla yayılarak sosyal medya platformları arasında kıyasıya bir rekabete dönüştü. Twitter’ın “Periscope” uygulaması kullanıcıların yoğun ilgisiyle karşılaşınca Facebook da “Facebook Live” ile kullanıcılara canlı yayın imkanı vermeye başladı. Tumblr’ın da canlı yayın desteğini duyurmasının ardından, son olarak Youtube mobil yayınlar için ilk adımı attı.

2011 yılından bu yana kullanıcılara canlı yayın imkanı sunan Youtube, 360 derece canlı yayın deneyimini de ilk sunan platform. Video içeriklerin en çok izlendiği platform olan Youtube şimdi de canlı yayın desteğini mobile taşımaya hazırlanıyor.

Youtube’un resmi bloğunda yapılan açıklamaya göre Youtube canlı yayın özelliğini Periscope gibi farklı bir uygulamaya ihtiyaç duyulmadan, kendi mobil uygulaması üzerinden sunacak. Güncellemenin ardından uygulamanın köşesinde bulunan kırmızı bir ikona tıklanarak gerçek zamanlı yayın yapılabilecek.

Mobil Canlı Yayın Youtube

Youtube’un canlı yayın özelliğini mobile platformlara ne zaman getireceği bilinmezken; yeni özelliği ilk olarak kendi platformu Android yerine, rakibi iOS platformunda kullanıma sunacağı tahmin ediliyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Twitter'ın Yeni Eğlencesi: Stickers Monako’da Pantone Cafe Açıldı →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.