MINI Logosunu Yeniledi!

MINI Logosunu Yeniledi!

BMW Grup’un sevilen otomobil markası MINI yeniden markalaşma stratejisi doğrultusunda logosunu yeniledi.

MINI yeniden markalaşma stratejisi ile birlikte birinci sınıf ürünlerini tanıtmaya hazırlandığı bu sıralarda, hayranlarının karşısında yeni logosu ile çıktı. Üç boyutlu logosundan vazgeçerek iki boyutlu flat bir tasarım tercih eden marka bu değişim ile bilinirlik değerini geliştirmeyi amaçlıyor.

MINI bu değişikliği “2001 yılından beri marka kimliği konusunda en önemli adım” olarak değerlendirirken; önümüzdeki süreçte tüketicileri arasındaki iletişimi de güçlendirmeyi hedeflediğini açıkladı. Bu doğrultuda MINI hedef kitlesine özel seçilmiş birkaç iletişim kanalında çalışmalar yapacak.

MINI Logo

Müşterilerinin araçlara ihtiyaç duymadıkları zaman onları başkalarına kiralama imkanı sunan “sharing ekonomi” çerçevesinde bir strateji ile ilerleyen MINI, sahiplerinin kendi araçlarını paylaşıma açtığı bir havu olan “Drive Now”u da tanıttı. MINI’nin bu yeni girişim ABD’de önümüzdeki yıl hayata geçirilecek.

MINI’nin yeni logosunun bulunduğu ilk reklam filmi ise geçtiğimiz hafta yeni MINI Clubman’ın tanıtımı kapsamında yayınlandı.

 
Tüm boyut ve formatlarda kullanılabilen yeni MINI logosu, ekranlarda ve kağıt üzerinde görülecek. Otomobillerde ise üç boyutlu logo kullanılmaya devam edecek. 

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Heineken’in Global Reklam Ajansı Publicis Worldwide Oldu! Albaraka Türk’ten Lokasyon Bazlı İftar Sayacı →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.