Milli Piyango Sonuçları İçin Bilet Okut Uygulaması

Milli Piyango Sonuçları İçin Bilet Okut Uygulaması

Bilet Okut, son 1 yıla ait Milli Piyango biletlerinizin ikramiye kazanıp kazanmadığını sorgulayan bir mobil uygulama. iOS ve Android sürümleri bulunan uygulama kullanıcıların bilet numarası sorgulamasına gerek bırakmıyor.

Bilet Okut, diğer benzer uygulamalardan farklı olarak “kamera ile kayıt” özelliğiyle Augmented Reality ve OCR teknolojilerini kullanarak bilet numarasının cep telefonu kamerası ile algılanması ve kayıt alınmasını sağlıyor. Bu sayede kullanıcılar birden çok bileti hızlı bir şekilde sisteme kaydedebiliyor ve ikramiyelerini sorgulayabiliyor. Ayrıca tercih eden kullanıcılar için elle kayıt fonksiyonu da mevcut.

Bilet Okut uygulamasının Push Notification özelliği ile ileri tarihli kaydedilen biletlerin sorgulaması sistem tarafından yapılarak çekiliş sonrası uygulama sahibine bildiriliyor. Böylece listede numara arama yapmaya gerek kalmadan kazanan bilete ne kadar ikramiye çıktığı Push Notification ile öğrenilebiliyor. Ayrıca sisteme kaydedilen tüm biletlerin toplam kazancını yine Bilet Okut uygulaması içinden görüntülenebiliyor.  Bilet Okut içerisinden 1 yıl geriye doğru tüm çekilişlerin tam listesine ulaşılabiliyor.

bilet okut uygulama

milli piyango sonuç uygulama

Uygulamayı İşbank’ın teknoloji iştiraki olan Softtech A.Ş. geliştirmiş. Farklı ARGE çalışmalarıyla markalara teknoloji desteği sunan Softtech’in 2014 planları içinde bireysel kullanıcılara hayatlarını kolaylaştıracak ücretsiz çözümler sunmak da var. Bilet Okut uygulaması için bu planlamanın bir ön lansmanı diyebiliriz.

iOS ve Android telefonlarda kullanılabilen uygulama hakkında detaylı bilgi için Bilet Okut web sitesini ziyaret edebilirsiniz. 

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Mixx Awards Kampanyası: Dijitalin Atası Sen Ol! Hillside Instagram Yarışması: #1lastshot →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.