Migros, Tazedirekt’i Satın Alıyor!

Migros, Tazedirekt’i Satın Alıyor!

Migros, sağlıklı gıda alanında iddialı bir girişim olan Tazedirekt’in marka adını ve dijital varlıklarını satın alıyor.

Yatırımcı Hasan Aslanoba tarafından kurulan ve sağlıklı gıda alanında bir seneyi aşkın süre hizmet veren Tazedirekt, geçtiğimiz Şubat ayında faaliyetlerini durdurma kararı almıştı. Organik ve taze gıda ürünlerinin satışını yapan internet girişimi kısa sürede büyük bir kitleye ulaşmış, yatırım almış ve ekibini genişletmişti. Kendine özel teslimat ağı kuran ve müşteri memnuniyetini ön planda tutan şirket, nakit harcamalarının yükselmesi nedeniyle ani bir kararla kapatılmıştı. Müşterileri ve diğer girişimciler tarafından şaşkınlıkla karşılanan kararın ardından sosyal medyada Tazedirekt’e destek kampanyaları bile başlamıştı.

Migros tarafından satın alınacağı söylentisi üzerine başarılı girişim yeniden gündeme geldi. Webrazzi’nin haberine göre Tazedirekt.com’un marka adı dahil internet üzerindeki tüm hakları (yazılım, tasarım, fotoğraf/görsel ve mevcut veriler) Migros yani Anadolu Holding tarafından satın alınıyor. Fakat anlaşma kapsamında fiziksel varlıkların (çiftlikler, vs.) devri ya da satışı yer almıyor. Bu koşullar doğrultusunda prensipte anlaşan tarafların ise henüz imzaları atmadığı söyleniyor.

E-ticaret alanında uzun zamandır faaliyet gösteren Migros, bu adımı ile birlikte internet üzerinden alışveriş konusuna daha fazla yönelecek gibi görünüyor. Yine Webrazzi’nin haberine göre satın alma durumunda Migros, Tazedirekt markasını ayrı konumlandıracak ve hizmetini benzer şekilde sürdürmeye devam edecek.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Pınar Süt Yeni Dijital Ajansını Seçti: Wox Digital Instagram’a “Zoom” Özelliği Geldi →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.