Microsoft, LinkedIn’i CV Asistanı İle Word’e Taşıyor

Microsoft, LinkedIn’i CV Asistanı İle Word’e Taşıyor

Microsoft, LinkedIn’in gücünü CV asistanı ile Word’e taşıyarak, iş dünyasına adım atacak kişilerin harika CV’ler hazırlamasını kolaylaştırıyor.

İş deneyimlerinizi ve kendinizi iyi şekilde ifade edebildiğiniz bir CV hazırlamakta güçlük mü çekiyorsunuz? İş tecrübelerinizi en iyi şekilde ifade etmek ve CV’nize yansıtabilmek çok önemli olduğu kadar uğraştırıcı da olabiliyor.

Çalışma hayatında çoğu kişinin yaşadığı bu sorunu çözmek isteyen Microsoft, ‘Resume Assistant’ (Özgeçmiş Asistanı) aracını Word’a getirmeye karar verdi. Profesyonel sosyal ağ LinkedIn’in gücünü arkasına alan CV asistanı, hazırladığınız CV’de kendinizi en iyi şekilde ifade edebilmenizi sağlıyor.

LinkedIn ve Word entegrasyonu sayesinde kullanıcılar, profesyonel sosyal platformdaki kaynaklara göz atıp ilham alabilecekler ve farklı iş kolları için gerekli olan doğru yetenekleri ve yeterlilikleri CV’lerinde doğru alanlara ekleyebilecekler.

LinkedIn’in bulgularına göre, Amerikalı profesyonellerin %70’i, CV’lerinde gerekli yeterliliğe sahip olduklarını belirten bölümü doğru şekilde hazırlayıp hazırlamadıkları konusunda sıkıntı yaşıyor ve %50’si belirli pozisyonlar için başvuru yapacakları zaman CV’lerini düzenlemekte zorluk çekiyor.

Microsoft’un verdiği bilgiye göre ise Amerikalıların %80’i CV’lerini Word dokümanı üzerinde oluşturuyor. Resume Assistant, milyonlarca LinkedIn profilinden içgörüler çekerek CV hazırlamayı kolaylaştırıyor ve pek çok profesyonelin kendilerini nasıl ifade ettiklerini görebilmenizi sağlıyor.

Resume Assistant’ın faydaları bununla da kalmıyor. Gerekli yetenekleri belirleyerek, aynı endüstride çalışan kişilere yardımcı olmanızı sağlıyor ve adayların belirli becerileri LinkedIn Learning kurslarıyla geliştirmesini ve işe alınma şansını artırmasına yardım ediyor. Bu hafta Microsoft Insiders‘a açılacak olan özgeçmiş asistanı, bu ay içinde Office 365 kullanıcılarının da beğenisine sunulacak.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Facebook, Sayfaların Kapak Görseline Slayt Gösterisi Ekleme Özelliğini Deniyor Apple En Fazla Kullanılan Emojiyi Açıkladı →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.