Microsoft Hyperlapse Çekiminizin Pürüzlerini Gideriyor

Araçlar, Web Araçları 13 Eki 2014
Microsoft Hyperlapse Çekiminizin Pürüzlerini Gideriyor

Microsoft Araştırma Laboratuvarları’nda geliştirilen Microsoft Hyperlapse, GoPro ile çekilmiş videolarınızı hızlandırırken pürüzlerini gideriyor.

Bisiklet üzerinde ya da snowboard yaparken görüntü almak için GoPro kullanarak başarılı sonuçlar alabilirsiniz. Yine de görüntü hızlandıkça bozulmaya başlar. Microsoft, bu sorunu 10 kat hızlandırılmış görüntülerin bile pürüzlerini gidererek ortadan kaldırıyor.

Microsoft Hyperlapse, yeni bir video düzeltme motoru/algoritması olarak Microsoft Araştırma Laboratuvarları’nda geliştirildi ve GoPro videolarınızı inanılmaz time-lapse videolara dönüştürüyor. Böylece, uzun saatler boyunca çekilen heyecanlı footage’ları hızlandırılmış ve pürüzsüz bir şekilde izleyebiliyoruz.

Aşağıdaki videolarda video düzeltme motoru Microsoft Hyperlapse’in verdiği sonuçları ve teknik olarak nasıl çalıştığını görebilirsiniz.


 

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Sizi Takip Eden Reklamverenleri Keşfedin: Floodwatch Teknoloji Dünyasında Bir İlk: Giyilebilir Drone Nixie →

Yazar Hakkında

Gizem Taş
Gizem Taş
Boğaziçi Üniversitesi Fen ve Edebiyat Fakültesi, Batı Dilleri ve Edebiyatları bölümünden mezun oldu. Gizem, kariyerine metin yazarı olarak devam ediyor ve aynı zamanda Dijitalajanslar.com'da yazar olarak yer alıyor.