Mercedes Gece Görüşü Ve Hayvan Tanıma Teknolojisi

Mercedes Gece Görüşü Ve Hayvan Tanıma Teknolojisi

Mercedes, yıllardır süren çalışmalar sonucunda otomobillerde gece görüşü teknolojisini geliştirerek hayvan tanıma özelliği ekledi.

Özellikle gece yolculuklarında yola çıkan canlıların fark edilmemesi sürücüler için oldukça ciddi tehdit olabiliyor. Mercedes, yaklaşık 5 yıldır gece görüşü teknolojileri üzerinde çalıştığı gece görüşü ve otomatik tanıma sistemlerinin yeni otomobillerde yer alarak sürücüleri uyarabileceğini duyurdu.

Kızılötesi kameralarla çalışan sistem, dünyanın dört bir yanından binlerce hayvan tanımlanarak geliştirildi. Bu nedenle insanları tanıması daha yanıltıcı olsa da sürücüleri uyaran teknoloji oldukça güvenilir sonuçlar veriyor.

Gece görüşü ve otomatik tanıma özelliği ilk olarak 2014 model Mercedes Benz S Class otomobilleri ile birlikte önce Avrupa’da piyasaya sürülecek. ABD’de henüz onay aşamasında olan teknoloji önümüzdeki yıllarda diğer modellerde de kullanılmaya başlanacak.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Google Glass İle İlk Ameliyat Gerçekleşti! Linkedin Üniversite Sayfaları Açıldı →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.