Mercedes-Benz iO’dan Alışılmadık Ofis Sandalyesi

Mercedes-Benz iO’dan Alışılmadık Ofis Sandalyesi

Mercedes-Benz iO, yeni merkezinde çalışacak geliştiricilerin sıradan ofis sandalyesi yerine son teknoloji özelliklerle donatılan bir sandalye vadediyor. 

Lizbon, Avrupa’nın Silikon Vadisi olarak görülüyor. Burada bir dijital merkez açarak 100’den fazla geliştiriciye iş fırsatı sunan Mercedes-Benz iO, sıradan bir iş ilanı vermek istemedi. cOmon group’la bir araya gelen Mercedes-Benz iO,  sıradan bir ofis sandalyesinden çok daha fazlası “The Best Chair”i tasarladı ve ekibe katılacak, dünyanın en zeki geliştiricilerini bulmaya çalıştı. Aday başvuruları beklediğini duyurmak için dünyanın en büyük teknoloji etkinliği Web Summit’i tercih eden Mercedes-Benz iO, görüşmeye gelen adayları, tasarladığı son teknoloji ürünü sandalyede ağırladı.

Üstün teknoloji ürünü ofis sandalyesinde geliştiricilerin iş performanslarına göre değişen ısı ayarı, otomatik açı ayarı, yerleşik ses sistemi, masaj gibi özelliklerin yanı sıra sağlık uyarıları yapan bir asistan ile kullanıcı asistanı yer alıyor. Sandalyenin arkasına yerleştirilen ekran, geliştiricinin kod yazdığı ve rahatsız edilmek istemediği gibi mesajları arkadaşlarının görmesini sağlıyor. The Best Chair, akıllı telefonla kontrol edilebiliyor.

Mercedes-Benz iO’da çalışmanın nasıl bir his olabileceği konusunda ipuçları veren kampanyayla iş başvurusunda bulunan adaylar, günlük çalışma rutinine farklı bir boyut katan ofis sandalyesini deneyimledi.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Alışveriş Merkezlerini Anneler Yönetirse! KIA’dan Ne Zaman Durması Gerektiğini Bilen Reklam →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.