Mercedes-Benz’den Çarpışmayan Oyuncak Otomobiller

Mercedes-Benz’den Çarpışmayan Oyuncak Otomobiller

Mercedes-Benz yeni araçlarındaki etkili frenleme destek  sistemini çarpışmayan oyuncak otomobiller ile tanıtıyor.

Çocukların oyuncak arabalarla oynarken en sevdikleri şeylerden biri de arabaları birbirlerine çarpıştırmaktır. Bu içgörüden yola çıkan Mercedes-Benz, yaratıcı bir projeye imza attı ve Brake Assist System PLUS adındaki frenleme destek sistemini sıra dışı bir kampanya ile duyurdu.

Mercedes-Benz, çocuklara hediye ettiği oyuncak otomobillerin içlerine, çarpışmalarını önleyecek mıknatıslar yerleştirdi. Oyuncaklarını çarpıştıramayan çocukları verdikleri tepkileri gözlemleyen marka reklam filminde; “çarpışmayı seven çocukların nefret edeceği” ve “çarpışmadan nefret eden sürücülerin çok seveceği” etkili fren sistemini tanıttı.

 
Alman reklam ajansı Jung von Matt/Alster imzası taşıyan eğlenceli kampanya her ne kadar çocukları çıldırtsa da sürücülerin ilgisini çekecek gibi görünüyor. 

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← L’Oréal Paris Artırılmış Gerçeklik Uygulaması: Makeup Genius SPP’den İki Farklı Gelecek Senaryosunu Anlatan Interaktif Video →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.