Meme Kanseri Konusunda Farkındalık Yaratan Logo Tasarımları

Grafik Tasarım, Projeler 30 Eyl 2014
Meme Kanseri Konusunda Farkındalık Yaratan Logo Tasarımları

Meme Kanseri Farkındalık Ayı olarak anılan Ekim yaklaşırken Breast Cancer Foundation Singapore, sosyal medyayı ele aldığı yeni bir kampanya başlattı. 

Türkiye’de ve dünyada çok sık rastlanan kanser türlerinden biri olan meme kanseri hakkında sürekli bilinçlendirme ve farkındalık çalışmaları yapılıyor.  Kadınlarda en sık rastlanan 10 kanser türü arasında meme kanseri ilk sırada yer alıyor. Ekim ayı boyunca bu konuda bilinçlendirme çalışmaları yapılıyor ve erken teşhisin önemi hatırlatılıyor.

Ekim ayı yaklaşırken DDB Singapore ve Breast Cancer Foundation ortaklığında bir seri tasarım yaratıldı. Seride hemen herkesin kullandığı en popüler sosyal medya platformları olan Facebook, Twitter ve Instagram’ın ikonlarını meme kanserini çağrıştıracak şekilde yeniden tasarlandı. Üzerinde el bulunan yeni logo tasarımları, meme kanserinde kontrolün ve erken teşhisin önemi hatırlatıyor.

Logo tasarımı ile birlikte bir de kampanya başlatan Breast Cancer Foundation, Facebook, Twitter ve Instagram‘ı geçici süre için bu tasarımları kullanmalarını kullanmaya davet ediyor. Desteklemek isterseniz kampanyaya buradan ulaşabilirsiniz.

Meme kanseri konusunda farkındalık yaratan logo tasarımlarını ise aşağıda görebilirsiniz:


meme kanseri konusunda farkındalık yaratan logo

meme kanseri konusunda farkındalık yaratan logo tasarımları

meme kanseri

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Logitech’ten Futbol Oyunları Uygulaması: Logitech G Replay THY'den Yeni Mobil Uygulama: Discover İstanbul →

Yazar Hakkında

Gizem Taş
Gizem Taş
Boğaziçi Üniversitesi Fen ve Edebiyat Fakültesi, Batı Dilleri ve Edebiyatları bölümünden mezun oldu. Gizem, kariyerine metin yazarı olarak devam ediyor ve aynı zamanda Dijitalajanslar.com'da yazar olarak yer alıyor.