Meerkat’ten Video Chat Uygulaması: Houseparty

Meerkat’ten Video Chat Uygulaması: Houseparty

Kullanıcıların mobil cihazlar üzerinden canlı yayın yapmasına imkan veren Meerkat, görüntülü grup konuşmaları için Houseparty adında yeni bir video chat uygulaması üzerinde çalışıyor.  

Houseparty uygulaması  temel olarak kullanıcıların aynı ekran üzerinden birden fazla arkadaşı ile görüntülü konuşmasına imkan veriyor. Oldukça renkli bir arayüzü olan uygulama, adından da belli olduğu gibi mobil üzerinden video temelli partiler ile sosyal paylaşımlarının önünü açmayı hedefliyor.

Mobil platformlarda canlı yayın trendini başlatan Meerkat, Twitter’ın Periscope uygulamasını yayınlamasının ardından düşüşe geçmişti. Meerkat bir süre önce şirketin CEO’su Ben Rubin’in açıklaması ile canlı yayın işini bırakarak, sosyal video görüşmelerine odaklanacağını duyurmuştu.

 
Houseparty uygulamasının test süreci devam etse de şimdiden AppStore ve Google Play Store’da yerini aldı.  

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Burgan Bank’ın SEO Ajansı Destex Digital Oldu! Genç Atlas’ın Yeni Dijital Ajansı Diverseffect! →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.