McDonald’s’tan Ret Cevabı Alan Burger King’in Yeni Hamlesi: Peace Day Burger

McDonald’s’tan Ret Cevabı Alan Burger King’in Yeni Hamlesi: Peace Day Burger

Burger King, McDonald’s’a teklif ettiği işbirliğinin olumsuz sonuçlanmasının ardından yeni bir hamle ile diğer markaları da Peace Day Burger satmaya çağırıyor.

Geçtiğimiz günlerde New York Times ve Chicago Tribune gazetelerine tam sayfa ilan vererek rakibi McDonald’s’a işbirliği teklif eden Burger King geri adım atmıyor. Marka şimdi de yayınladığı bir açık mektup ile diğer markalara da aynı öneriyi sundu.

Burger King, Facebook ve Tumblr üzerinden yayınladığı mektupta McDonald’s’a olan teklifinin hala geçerli olduğunu vurgularken, diğer markaları da Dünya Barış Günü vesilesiyle kar amacı gütmeden satış yapmaya davet ediyor.

It looks like we’re going to need a bigger table. #PeaceDayBurger http://bit.ly/Peace-Burger

Posted by Burger King on 1 Eylül 2015 Salı

Burger King yaklaşık iki hafta önce rakibi McDonald’s’ı bir günlüğüne güçlerini birleştirmeye davet etmişti. Burger King, 21 Eylül Dünya Barış Günü’ne özel üretilecek McWhopper adındaki bir hamburgeri bir günlüğüne satarak elde edilen karın barış için faaliyet gösteren bir kuruma bağışlanmasını teklif etmişti. McDonald’s ise Burger King’in bu teklifine sosyal medya üzerinden “hayır” cevabı verdi.

İki markanın bu iletişiminin sosyal medyada büyük ilgi gördü. Bu süre içerisinde diğer fast food markaları da sosyal medya üzerinden Burger King’e “McDonald’s işbirliği yapmıyorsa, bizimle ortak bir hamburger hazırlayabilirsin.” çağrısında bulundu.

Burger King bu son hamlesi ile teklifinde ısrarlı olduğunu gösterirken, diğer markalara da olumlu cevap verdi. Gelen cevaplara göre Dünya Barış Günü’nde tüketiciler “Barış Hamburgeri” ile buluşacak.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Güncel Facebook İstatistikleri 2015 Webtures’in Girişimi Dijital Pazarlama Dergisi 3. Sayısıyla Yayında! →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.