McDonald’s’tan Gerçek Zamanlı Billboard Çalışması

Gerilla Pazarlama, Projeler 23 Şub 2016
McDonald’s’tan Gerçek Zamanlı Billboard Çalışması

McDonald’s Kanada’da hayata geçirdiği gerçek zamanlı billboard çalışması ile kayakçılara hava durumunu yaratıcı bir şekilde duyuruyor.

Kanada’da turistlerin, kayakçıların ve snowboard’çuların yoğun ilgi gösterdiği Whistler bölgesi bugünlerde yaratıcı bir pazarlama çalışmasına ev sahipliği yapıyor. Bölge ziyaretçilerine hava durumunu bildirmek isteyen McDonald’s, yol üstüne yerleştirdiği bilboard’larda kar kalınlığını içeceklerinden McCafé Espresso üzerindeki krema ve köpüğün kalınlığı ile gösteriyor.

Vancouver’lı reklam ajansı Cosette tarafından hayata geçirilen projede gerçek zamanlı kar yağışı verileri kullanılıyor.

McDonald’s'tan Gerçek Zamanlı Billboard Çalışması McCafe

Cosette, McDonald’s için daha önce de sabahları doğan güneş görünümünde bir sandviçin yer aldığı billboard çalışmasına imza atmıştı.

McDonald’s'tan Gerçek Zamanlı Billboard Çalışması sunrise

McDonald’s’ın bu lezzetli McCafé Espresso billboard’u Whistler’daki turistleri Şubat ayı boyunca bilgilendirmeye devam edecek. 

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Dünyagöz’ün Yeni Mobil Uygulaması Yayında! Yörsan’dan Mutfağın Ustalarına Sürpriz! →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.