Hava Durumu Simgelerine Dönüşen McDonald’s Menüsü

Hava Durumu Simgelerine Dönüşen McDonald’s Menüsü

McDonald’s menüsündeki ürünler, dijital reklam kampanyası için hava durumundaki değişimleri simgeleyen ikonlara dönüştürüldü.

McDonald’s’ın dijital açık hava kampanyası, MET Office gerçek zamanlı verisinden yararlanılarak İngiltere’de Nisan ayında karşılaşılan tahmin edilmesi zor hava koşulları McDonald’s menüsünde yer alan ürünlerin ikonlara dönüştürülmesiyle hayata geçirildi.

İngiltere’nin en çok konuşulan konusu, Leo Burnett London’la birlikte canlı hava durumu ve 5 günlük hava tahmininin yer aldığı dijital panolara aktarıldı.

Örneğin, paketi açılmamış bir burger güneşi, baş aşağı yerleştirilen bir patates kızartması kutusu ise yağmuru simgeliyor. Birbirinden farklı 8 ikon, İngiltere’de Nisan’da havanın ne kadar değişken olabileceğini yansıtıyor.

Kampanya, 26-28 Nisan tarihleri arasında OMD, Grand Visual ve OpenLoop iş birliğiyle İngiltere’nin belirli yerlerine yerleştirilen panolarla İngilterelilerin hava durumuyla ilgili bilgi edinmesini sağlayacak.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Değişken IKEA Renklerinin Yer Aldığı Müzik Klibi Burger King, Sinema Salonlarına Whopper Sokmanın Yolunu Buldu →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.