McDonald’s Buttermilk Crispy Tenders Sayesinde Hobilerini Keşfeden Büyükanneler

McDonald’s Buttermilk Crispy Tenders Sayesinde Hobilerini Keşfeden Büyükanneler

Mc Donald’s, menüsüne eklediği tereyağlı çıtır tavukları tanıtan yeni reklam filminde, yemek yapmaya değil kendine vakit ayıran büyükanneleri konu alıyor.

Büyükannelerin hazırladığı yemekleri herkes bilir, tatları benzersizdir. Bu harika tatlar için çok zaman ayıran büyükanneler, Mc Donald’s’ın Buttermilk Crispy Tenders’ı sayesinde artık kendilerine zaman ayırabilecek. Mc Donald’s’ın yeni reklam filminde, Buttermilk Crispy Tenders’ı çok beğenen ve “Tıpkı benim yaptığım gibi” diyen büyükanneler, yemek yapmaya ayırdıkları zamanı kendilerini keşfetmeye ayırıyor. Havuzda vakit geçirip yapboz tamamlayan; sanal gerçeklik gözlüğünü takıp oyunlar oynayan büyükanneler, işleri hafiflediği için oldukça mutlu görünüyor.

 

We Are Unlimited’in hazırladığı reklam filmlerinde, büyükannelerin mutfaktan uzak geçirdiği vakitler kısa ama alaycı bir dille anlatılıyor. Mc Donald’s’ın ajansına kreatif direktör olarak katılan Toygar Bozkaya, insanların patates kızartması ve hamburger ile benimsediği bir markadan tavuk ürünü denemelerinin zorlayıcı olduğunu söylüyor ve ekliyor: “Mc Donald’s tavuk konusunda pek ünlü değil. Sizi tavuk uzmanı gibi görmeyen ve bir kez bile size şans tanımamış insanlara nasıl seslenirsiniz?”
30 saniyelik 7 videoluk bir seriden oluşan kampanyanın çıkış noktası ise, “Bir ürünü (Buttermilk Crispy Tenders’ı) denemek için kimin tavsiyesine ihtiyaç duyarız?” sorusundan doğmuş. Beyin fırtınasının sonunda ise, ekibin cevap olarak mutfağın yıldızı olan büyükanneleri bulması zor olmamış. Eğlenceli sahnelerle dolu video serisi, büyükanneler üzerinden insanların aşina olduğu tatları McDonald’s’da da bulabileceklerini anlatıyor.

 

 

 

 

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← IKEA'nın LURVIG Koleksiyonuyla Tüylü Dostlarımız Evinde Hissedecek Hayatı Zorlaştıran Kullanışsız Tasarımlar →

Yazar Hakkında

Şenay Elvan Duman
Şenay Elvan Duman
Elvan, Ege Üniversitesi Reklamcılık bölümü mezunu. İzmir'de sektörle ilgili deneyimler kazanan Elvan, DijitalAjanslar.com'da İçerik Yazarı ve Müşteri Temsilcisi olarak kariyerine devam ediyor.