McDonald’s 2068 Yılının Nasıl Olacağını Hayal Ediyor

McDonald’s 2068 Yılının Nasıl Olacağını Hayal Ediyor

Big Mac’in 50. yaşını kutlayan McDonald’s, kampanya filminde bundan sonraki 50 yılın nasıl olacağını hayal ediyor.

McDonald’s, bu yıl Big Mac’in 50. yılını kutluyor.  Popüler kültürün bir parçası haline gelen dünyaca ünlü hamburgerin 50. yaşı; Big Mac Coca-Cola kutusu ve poster serileri gibi ilgi çekici kampanyalarla kutlandı. McDonald’s İspanya ise, gelecekteki 50 yılın nasıl olacağını hayal eden bir kampanya hazırlamayı tercih etti.

TBWA Spain’le iş birliği yapan McDonald’s’ın BlackMirror’ı aratmayan kampanyasında, Big Mac’in 100. yaşını kutlayacağı 2068’de dünyanın nasıl bir yer olacağına dair tahminler yer alıyor.

Reklam filmi, 50 yıl sonra insanların hologram saatlerle uyanacağını, sıkıştırılarak bloklar haline getirilmiş tek lokmalık yiyecekler tüketeceğini, hava durumu ve saati ellerinin üstüne yansıyan ışıklı bir göstergeyle görebileceklerini, başlarının üstünde açılan ve havada asılı kalan şemsiyeler kullanacağını, ofis yaşantısının daha da sıkıcı bir hal alacağını ön görüyor. Filmin sonunda ise, 50 yıl sonra tek değişmeyecek şeylerden birinin Big Mac lezzeti olacağı vurgulanıyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Zorlu Enerji Mobil Uygulaması Yayında! Uçağı Rötar Yapanlara KitKat Molası →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.