Mastercard ve Getir’den Facebook Chatbot İle Ödeme İmkanı

Mastercard ve Getir’den Facebook Chatbot İle Ödeme İmkanı

Mastercard ve Getir gerçekleştirdiği işbirliği sonucu Facebook kullanıcılarına chatbot ile ödeme imkanı sunuyor.

Mastercard ve Getir’in hayata geçirdiği uygulama ile kullanıcılar artık Facebook Messenger üzerinden Getir’in chatbotu ile görüşerek sipariş verebilecek ve dijital ödeme teknolojisi Masterpass ile güvenli bir şekilde ödeme yapabilecek.

Büyük bir kolaylık sağlayan teknoloji ile birlikte kullanıcılar Messenger’da Getir’in 600’den fazla ürününden istediğini seçebiliyor, sipariş verebiliyor ve uygulama üzerinden ödeme yapabiliyor. Ödeme onayı dahil tüm işlemler sohbet sayfasından çıkmadan yapılabiliyor. Kullanıcıların Getir ile iletişime geçmesi için yapmaları gerek tek şey ise Messenger’da arama bölümüne “Getir” yazmak.

mastercard-ve-getir-chatbot

E-ticaret ve elektronik ödeme sistemlerinde önemli bir yenilik olan bu teknoloji, Messenger vasıtasıyla yapılan gündelik satın alma deneyimlerini geliştirmeyi amaçlıyor. Alışveriş alışkanlıklarını değiştirecek uygulama, sosyal medyada #chatdiyeöde sloganı ile tanıtılıyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Filli Boya’dan Efsane Kadınlar Günü Reklamı: #AncaBeraber Vdf filo’nun Yeni Web Sitesi Yayında! →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.