Markaların Yaratıcı Babalar Günü Reklam Filmleri

Markaların Yaratıcı Babalar Günü Reklam Filmleri
Türkiye’nin önde gelen markalarının Babalar Günü’ne özel olarak yayınladığı yaratıcı reklam filmleri, sosyal medya kullanıcılarına keyifli anlar yaşatıyor. Son zamanlarda özellikle sosyal medya kanallarında tüketilen video içeriklerinin artması, markaların da sosyal medya kampanyaları yerine dijital reklam filmlerine yönelmesi sonucunu doğurdu. Artık birçok marka tüketicilerin en çok alışveriş yaptığı özel günler için Facebook, Twitter, Instagram projelerinin yerine dijitale özel yayınlanan reklam filmlerini tercih ediyor. Bu yıl 21 Haziran’a denk gelen Babalar Günü bu durumun en önemli örneklerinden biri oldu. Türkiye’nin büyük markaları bu özel gün için hazırlanan reklam filmlerini kısa süre önce takipçileri ile paylaşmaya başladı. Paylaşılan ve en çok ilgi toplayan vieoların ortak özelliği ise güldürürken duygulandırmaları oldu. Markaların bu yaratıcı, esprili ve aynı zamanda duygusal reklam filmlerini sizin için derledik:
1. Akbank – Ne Gerek Vardı Akbank’ın Babalar Günü için yayınladığı reklam filmi, yeri geldiğinde kendi hediyelerini bile kendileri ödeyen babaları konu alıyor. Cem Karaca’nın “Kendim Ettim Kendim Buldum” şarkısının uyarlandığı filmde, çocuklarından hediye alan babaların önce “Ne gerek vardı” diyerek sevindiği, ardından hediyeyi görünce fiyatını düşünerek endişelendiği esprili bir şekilde anlatılmış. TBWA\İstanbul imzalı reklam filmi sosyal medyada #KızımNeGerekVardı ve #OğlumNeGerekVardı hashtaglari ile paylaşılıyor.
 
2. Vestel – Aranmayan Babalar Vestel’in Babalar Günü filminde uzaktaki çocukların genellikle annelerini arayıp sorması, babalarını ise ikinci plana atmalarını konu alıyor. Erkin Koray’ın “Anma Arkadaş” şarkısının uyarlandığı eğlenceli filmde, telefonları sadece ihtiyaç halinde çalan babaların isyanı görülüyor. BLAB imzası taşıyan reklam filmi sosyal medyada #‎BabanıAra hashtagi ile paylaşılıyor.
 
3. Finansbank/CardFinans – İyiki Varsın Baba Finansbank, kredi kartı ürünü CardFinans için yayınladığı reklam filmi ile Babalar Günü’nü duygusal bir şekilde kutluyor. Gerçek videolardan oluşan klipte; babalar ile çocuklar arasındaki komik ve duygusal anlar yer alıyor. Reklam filmi için Müslüm Gürses’in “Hangimiz Sevmedik” şarkısı yeniden yorumlanmış. Yaratıcı ajansı Gram İstanbul olan reklam filmi sosyal medyada  ‪#‎İyikiVarsinBaba hashtagi ile paylaşılıyor.
 
4. Garanti – İlk Kahramanım Garanti Bankası Babalar Günü’nü Emre Altuğ işbirliğinde çalışanlarının çocukları ile birlikte çektiği şirin bir klip ile kutluyor. Klipteki şarkının sözleri ise çocukların babaları ile ilgili sözlerinin derlenmesi ile oluşturulmuş. SesliHarfler imzalı projenin detaylarına ilgili yazımızdan ulaşabilirsiniz.
 
5. Yapı Kredi/Play Kart – Babamın Hayali Yapı Kredi, kredi kartı ürünü Play Kart için yayınladığı reklam filmi ile duygusal bir Babalar Günü kampanyasına imza atıyor. Projenin reklam filminde efsane üçlü Metin, Ali, Feyyaz ile aynı dönem Beşiktaş forması giyen Haluk Duranoğlu’nun hikayesi anlatılıyor. Üç futbolcu ile aynı anda sahada olmayı çok istemesine rağmen başaramayan Duranoğlu’nun hayali kızı sayesinde 40 yıl sonra gerçek oluyor. Wanda Digital tarafından hayata geçirilen proje kapsamında sosyal medya kullanıcıları da #BabamınHayali hashtagi ile kendi babalarının hayallerini anlatıyor.
 
6. Aygaz - Tam Zamanlı Kahraman Aygaz Grubu, Babalar Günü reklamında babalığın zorluklarına değiniyor ve en klişe baba sözlerine yer veriyor. "Babaların kahramanlıkları küçük şeylerle ölçülmez." diyen marka, tam zamanlı kahramanların bu özel gününü esprili reklam filmiyle kutluyor. Yaratıcı ajansı The King olan proje, sosyal medya kullanıcıları tarafından da oldukça beğenilmiş görünüyor.
 
7. Teknosa - Görünmez Kahramanım Teknosa, Babalar Günü için yayınladığı reklam filminde "Teknoloji ne kadar değişirse değişsin, perde arkasındaki kahraman hep aynıdır." diyor ve görünmez kahramanların bu özel gününü nostaljik görüntülerle kutluyor. Bir ailenin 1990’lı yıllarından başından bu yana kadar uzanan hikâyesini konu alan filmde, çocuklarının doğduğu günden itibaren her anlarında perde arkasından onları izleyen babaların korumacı ve şefkatli tavırları ön plana çıkarılıyor. 41?29! imzalı reklam filmi sosyal medyada ise ‪#‎GörünmezKahramanım hashtagi ile paylaşılıyor.
 
8. Rabarba – Aslan Babam, Yaslan Babam Bu yıl Babalar Günü için takipçilerine özel bir sürpriz hazırlayan reklam ajansı Rabarba, bu sürprizini de esprili bir video ile duyurdu. Çocukları için her fedakarlığı yapan aslan babalara özel, üzerinde “Aslan Babam – Yaslan Babam” yazılı bir yastık tasarlayan ajans, bu ürününü BrandZoo’da satışa sundu. Sınırlı sayıda olan bu yastıklar ise “samimi” bir babanın rol aldığı aşağıdaki video duyuruldu.
 
9. Prima - Teşekkürler Bebeğim Prima'nın Babalar Günü için yayınladığı reklam filminde babaların bebekleri ile yaşadıkları eğlenceli anlara yer verilmiş. Marka reklam filmi ile tüm babaları, hayatlarına kattıkları güzellikler ve unutulmaz anlar için bebeklerine teşekkür etmeye davet ediyor. SesliHarfler imzalı film ile Prima, çocukları ile birbirinden güzel anlar biriktiren tüm babaların da Babalar Günü'nü kutluyor.
 
Babalar Günü için yayınladığı eğlenceli ve yaratıcı reklam filmleri ile sosyal medyada büyük kitlelere ulaşan markalar, kullanıcılara da keyifli anlar yaşatıyor.

İlgili Haberler

2. Hayal Gücü Ödülleri’nde Geri Sayım Başladı!
2. Hayal Gücü Ödülleri’nde Geri Sayım Başladı!
Devamını Oku >
Akbank Sanat Gençleri Gönüllü Olmaya Davet Ediyor
Akbank Sanat Gençleri Gönüllü Olmaya Davet Ediyor
Devamını Oku >
Türkiye’nin En Değerli Markası Akbank Oldu!
Türkiye’nin En Değerli Markası Akbank Oldu!
Devamını Oku >
Akbank Sanat Instagram Kampanyası: #KısaYoldan
Akbank Sanat Instagram Kampanyası: #KısaYoldan
Devamını Oku >
Apple Watch Uygulamaları
Apple Watch Uygulamaları
Devamını Oku >
Superbrands 2014: Türkiye'nin Süper Markaları Açıklandı!
Superbrands 2014: Türkiye'nin Süper Markaları Açıklandı!
Devamını Oku >
7. Doğrudan Pazarlama Ödülleri Sahiplerini Buldu!
7. Doğrudan Pazarlama Ödülleri Sahiplerini Buldu!
Devamını Oku >
Akbank Kurumsal Web Sitesi Yenilendi
Web siteleri menu icon
11 Kas 14
Akbank Kurumsal Web Sitesi Yenilendi
Devamını Oku >