Markaların Babalar Günü Reklam Filmleri 2016

Markaların Babalar Günü Reklam Filmleri 2016

Markaların eğlenceli ve duygu dolu reklam filmleri ile bu yıl da babalarımızın özel gününü kutlamayı unutmadı.

Her yıl Anneler Günü, Babalar Günü, Sevgililer Günü gibi belirli dönemlerde yayınlanan kampanyalardan sıkılsak da; markalar bazen yaratıcı içeriklerle duygularımıza hitap etmeyi başarıyor. Söz konusu Babalar Günü olduğunda ise hayata geçirilen projeler oldukça keyifli ve esprili olabiliyor.

Bize de Türkiye’nin önde gelen markalarının Babalar Günü için yayınladığı reklam filmlerini bir araya getirmek düşüyor. İşte markaların bu yılki en iyi Babalar Günü kutlamaları…


Yapı Kredi – Babalar Günü Filmi

Yapı Kredi, Türkiye’nin farklı bölgelerinden eğitim için çağırdığı babalara sevgi dolu bir sürpriz yaptı. Sıradan bir bankacılık eğitimi için bir araya gelen babalar, çocuklarının Babalar Günü mesajlarını içeren video ile karşılaştıklarında duygusal anlar yaşadı.

İzleyenleri de duygulandıran projenin yaratıcı ajansı, Netfork.

 


Akbank – BABABANK

Akbank, yeri doldurulamayan babalarımızı keyifli bir reklam serisi ile kutluyor. TBWA\İstanbul imzalı projede çocuklarına doğdukları andan beri destek olan babalar ile çocukları arasındaki ilişki esprili bir şekilde ele alınmış.

 


FIAT – Ezber Bozan Babalar

FIAT Egea’nın bir süre önce yayınladığı ve oyuncu Erdal Beşikçioğlu’nun rol aldığı “Ezber Bozan Sedan” reklamları oldukça dikkat çekmiş ve beğenilmişti. Markanın Leo Burnett İstanbul imzalı Babalar Günü filmi de aynı konseptte hazırlanmış. Fakat bu kez baş rolde 7 yaşında küçük bir kız yer alıyor.

 


Ford – En Büyük Rekor

Ford Mustang’ın Batesmotelpro imzalı reklam filminde Castrol Ford Team Türkiye Direktörü Serdar Bostancı ve oğlu Castrol Ford Team Türkiye yarış pilotu Murat Bostancı rol alıyor. Baba oğulun hayat hikayesinin keyifli bir şekilde anlatıldığı reklam filminin ajansı ise Tick Tock Boom.

 


Okey – Baba Adaylarına Babalar Günü Sürprizi

Babalar Günü’nde geleceğin baba adaylarını da unutmayan Okey, bir markette gerçekleştirdiği proje ile potansiyel babalara sürpriz yaptı. Marka ayrıca sosyal medya hesaplarından paylaştığı esprili görsellerle sürpriz babaların Babalar Günü’nü kutluyor.

 


Pegasus – Babalar Günü

“Babam bi’ kahraman!” diyen Pegasus çalışanlarının çocuklarından yola çıkan Pegasus, yeni kampanyasını küçük çocukların babalarını anlattığı reklam filmi ile kutluyor. Pegasus çalışanlarının çocuklarının rol aldığı film, 4129Grey imzası taşıyor.

 


Garanti Bonus – İlham Kaynağı Babalarımıza…

Baba ile çocuk arasında yıllar geçtikçe değişen rollerden ilham alan Garanti Bonus’un Babalar Günü filminde, bir babanın gençliğinde oğluna yaptığı davranışları, çocuğu büyüdüğünde ondan görmesi anlatılıyor.

Batesmotelpro imzalı projenin detaylarına ayrıca şuradaki yazımızdan ulaşabilirsiniz.

 


Polisan – Babalar Günü

Reklam filminde çocukların büyürken babaları ile yaşadıkları renkli anları konu alan Polisan, hayatımızın en güçlü rengi babalarımızın bu özel gününü kutluyor.

 


Pierre Cardin – 1 Günlük İş

Babalar Günü’nde gençlerin babalarına kendi elleriyle hediye hazırlamalarına yardımcı olmak isteyen Pierre Cardin, “1 Günlük İş” kampanyasını hayata geçirdi. Y&R İstanbul imzalı kampanya ile gençler babalarına harçlıkları ile hediye almak yerine, kendi emekleri ile gömlek üretti.

 


Karaca – Babanıza Yakışan Hediye

Karaca, sosyal medyada yayınladığı Babalar Günü kampanyası ile gençleri, babalarının ihtiyaç duyduğu hediyeyi almaya yönlendiriyor. Bir babanın ailesine mesaj verdiği reklam filminde, babaya alınabilecek yanlış hediyeler konu edilmiş. Projenin reklam ajansı Open İstanbul.

 


DeFacto – Babalar Günü Kutlu Olsun!

DeFacto, görünmez kahramanlarımız olan babalarımızın gününü, onların hayatımızdaki yerini anlatan fotoğraflarla kutluyor.

 


Geçtiğimiz yılın Babalar günü reklam filmleri için şuradaki yazımıza göz atabilirsiniz.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← En İyi Otel Web Sitesi Tasarım Örnekleri Fransız Tasarımcıdan Euro 2016'ya Özel İllüstrasyonlar →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.