Markaların Anneler Günü Reklam Filmleri

Markaların Anneler Günü Reklam Filmleri

Markaların Anneler Günü’nü kutlayan reklam filmleri her yıl olduğu gibi bu yıl da esprili ve duygulu yönleri ile sosyal medya kullanıcılarının dikkatini çekiyor.

Dünyanın ve Türkiye’nin önde gelen markaları her yıl olduğu gibi bu yıl da Anneler Günü’nü yayınladıkları reklam filmleri ve dijital kampanyalar ile kutluyor. Sosyal medya kanallarında ve televizyon ekranlarında yayınlanan reklam filmleri ile markalar; ilk adımımızdan doğum günlerimize, okulun ilk gününden mezuniyetimize kadar hayatımızın her anında yanımızda olan annelerimizin bu özel günlerini kutluyor.

Anneler Günü için yayınlanan reklam filmlerinden en dikkat çekenleri derledik.


P&G, Teşekkürler Anne

2016 Yaz Olimpiyatları için hayata geçirdiği Thank You Mom kampanyası ile annelerin başarı mücadelesini duygu dolu bir reklam filmine taşıyor. Globalde yayınlanan kampanya Türkiye’de de #Teşekkürle Anne başlığı ile paylaşılıyor ve Anneler Günü haftasında da yayınlayarak bizi güçlü kılan annelerimize teşekkür ediyor.

 


Philips Avent, Anneler Günü

Philips zorluklarla mücadele eden anneleri ve onların ilham veren hikayelerini Philips Avent adındaki girişiminde bir araya getiriyor. “Dünyanın neresinde olursa olsun tüm kadınları ortak bir noktada birleştiren tek bir duygu vardır, o da annelik.” diyen marka, Anneler Günü için yayınladığı videoda da yine annelerin hikayelerinden ilham almış.

Pure New Media tarafından hayata geçirilen samimi ve duygu dolu proje, sosyal medyada #AnnelerKonuşuyor hashtagi ile paylaşılıyor ve tüm anneler kendi serüvenlerini paylaşmaya davet ediliyor.

 


Anadolu Hayat Emeklilik, Annelikten Emekli Olunmaz

#AnneliktenEmekliOlunmaz hashtagi ile bir Instagram kampanyası başlatan Anadolu Hayat Emeklilik, “İster 5 ister 55 yaşında olalım, anne sevgisi son bulmaz.” diyor. Marka Anneler Günü’nü Project House imzalı eğlenceli reklam filmi ile kutluyor.

 


Türkiye İş Bankası, Anneler Biriktirir

Türkiye İş Bankası Anneler Günü’nü “biriktirme” temasının işlendiği eğlenceli reklam filmi ile kutluyor. Sevgiyle biriktiren tüm annelere ithaf edilen film, Tribal Worldwide İstanbul imzası taşıyor.

 


Turkcell, Anneeeler Günü

Reklam filminde annelerine gönülden bağlı olan tüm çocukları konu alan Turkcell, Anneler Günü’nü #AnneeelerGünü hashtagi ile kutluyor. Projenin yaratıcı ajansı ise SesliHarfler.

 


Türk Telekom, Siz annenizi en son ne zaman aradınız?

Türk Telekom, Anneler Günü’nü gerçekleştirdiği bir sürpriz ile kutluyor. Özel bir İK görüşmesine katıldıklarını düşünen Türk Telekom çalışanları, görüşme sırasında beklemedikleri bir sorul ile karşılaşıyor: Siz annenizi en son ne zaman aradınız?

 


Bosch, Anneler Günü

Hayatımızda en çok söylediğimiz kelimelerden biridir “Anne”. Bosch, Anneler Günü’nü kutladığı reklam filminde çocukların annelerine hitap şeklini konu almış ve sevimli illüstrasyonlar ile görselleştirmiş.

 


Korkmaz, Anne Olunca Anlarsın

Korkmaz, hayata lezzet katan tüm annelere ithaf ettiği reklam filmi ile annelerin meşhur “Anne olunca anlarsın” sözünü hatırlatıyor.

 


Karaca Home, Annemi Uyutmak İçin

Karaca Home reklam filminde anneler söz veriyor ve çocukların başarısız kurnazlıklarını gün yüzüne çıkarıyor. “Şimdiye kadar hiç bir numaramıza inanmadılar ama bu sefer mışıl mışıl uyuyacaklar.” diyen marka, Anneler Günü hediyesi olarak anneleri uyutacak bir teklifte bulunuyor.

Kampanya sosyal medyada #AnnemiUyutmakİçin hastagi ile paylaşılıyor.

 


Arzum, Anneler Günü İçin Minik Eller İş Başında!

Arzum, Anneler Günü’nü minik ellerin hazırladığı şirin mi şirin bir reklam filmi ile kutluyor. Kampanyanın sosyal medyada kullanılan hashtagi ise #AnnemAnnem.

 


Media Markt, Gülmek Annelere Yakışıyor

Media Markt yayınladığı esprili reklam filminde annelere alınan absürd hediyelere atıf yapıyor. Hediye seçmenin zorluklarına dikkat çeken marka, annelere alınabilecek son teknoloji hediyeler için Media Markt’a davet ediyor.

Kampanya sosyal medyada #GülmekAnnelereYakışıyor hashtagi ile paylaşılıyor.

 


Hepsiburada, Anneler Günü

Hepsiburada.com, Anneler Günü için yayınladığı filmde tüketicilerin karşısına reklam yüzü Gülben Ergen ile çıkıyor. Reklam filminde Gülben Ergen anneler ile çocukları arasında her Anneler Günü’nde geçen hediye diyaloğunu canlandırıyor.

 


BONUS: Pro Plan, Muhteşem Anlar

Kedi ve köpek maması üreticisi Pro Plan, Anneler Günü’ne sıradışı anlam yükleyen bir reklam filmi yayınladı. Marka #MuhteşemAnlar hashtag’i ile paylaştığı reklam filminde, evde hayvan besleyen ve onları ailelerinin bir parçası olarak gören tüm annelerin bu özel gününü kutluyor.

 


Markalar, Anneler Günü için yayınladığı duygu dolu ve samimi reklam filmleri ile sosyal medya ve diğer mecralar üzerinden annelerin bu özel gününü kutluyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Parex’in Yenilenen Web Sitesi Yayında! IKEA’dan Baharla Gelen Bir Yenilik: BALKÖN →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.