Markalar Dünya Kadınlar Günü'nü Reklam Filmleri İle Kutladı!

Markalar Dünya Kadınlar Günü'nü Reklam Filmleri İle Kutladı!
Markalar, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel hazırladığı reklam filmleri paylaşmaya başladı. Bu sene de sosyal medyada çok fazla ilgi gören reklam filmlerini sizler için derledik. Son yıllarda, Türkiye'de markalar 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'ne özel yaratıcı ve dikkat çekici kampanyalar yayınlamaya başladı. Yayınlanan reklam filmleri; kadın haklarının korunması, kadının toplumdaki yerini ve önemini göstermesi, kadınların çalışma ve toplumsal hayatta erkeklerle eşit koşullara ve eşit haklara sahip olması vb. gibi konularda önemli mesajlar veriyor. Ayrıca, bu filmler toplum içinde kadınlara ve erkeklere yönelik tutum ve yargıların konuşulmasını sağlıyor.
LC Waikiki LC Waikiki, kendi çalışanlarının yer aldığı reklam filminde kurum içerisinde kadınlara verdikleri değeri gözler önüne sererek Dünya Kadınlar Günü'nü kutluyor.

DeFacto  DeFacto, Dünya Kadınlar Günü'nü Aslı Enver'in baş rolünde oynadığı reklam filminde #DuruşunYeter hashtag'i ile kutladı. Markanın takipçileri, Teoman ve Atiye'nin "Kal" adlı şarkısının fon müziği olarak kullanılmasını ayrıca beğendi.

Elidor Türkiye Elidor Türkiye'nin yayınladığı reklam filmi ise bu sene en çok konuşulan reklamlardan biri oldu. "Aklımız saçımızla ölçülüyorsa #BizYokuz!" sloganı ve hashtag'ı kullanılan reklamda; Dilan Çiçek Deniz, Hazar Ergüçlü ve Melisa Şenolsun yer alıyor. Elidor’un kadın erkek eşitsizliğine dikkat çekmeyi hedeflediği #BizYokuz kampanyası, oyuncu seçimi ve kullanılan hashtag açısından sosyal medyada çok fazla eleştirildi ve #BizVarız şeklinde karşı hashtag açıldı.

HSBC Türkiye HSBC Türkiye'nin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlamak için hazırladığı reklam filminin oyuncusu, HSBC Türkiye'nin Toplum Gönüllüleri Vakfı işbirliği ile desteklediği sanatçı kadınlardan biri oldu. HSBC, yayınladığı reklam filminde sanata ve üreten kişiye destek olmanın önemini vurgularken cinsiyet eşitsizliğine karşı duruş sergiledi.

Opet Opet, kadın-eşitliğine ve kadınların gücüne inandığını vurgulayan "Ben Kadınım!" başlıklı reklam filmini #KadınGücü ve #BizdeBuKadınGücüVarken hashtag'leriyle yayınladı.

Voonka Beauty Voonka Beauty, Deep360 işbirliğiyle yayınladığı "Kadınlar Güzellik Taşır" adlı reklam filmi ile tüm kadınların Kadınlar Günü'nü kutladı.

BONUS: Filli Boya Bu sene henüz reklam filmi yayınlamayan Filli Boya, geçtiğimiz senelerde yayınladığı samimi filmlerle dikkat çekmenin yanında gönüllerde yer edinmeyi de başarmıştı. Özellikle 2017 senesinde yayınladı #AncaBeraber reklam filmiyle çok fazla ilgi ve beğeni toplamıştı.
Benzer Yazılar
SPI Energy Solutions Web Sitesini Diverseffect ile Yeniledi
SPI Energy Solutions Web Sitesini Diverseffect ile Yeniledi
Devamını Oku >
CLOCKWORK EAS AKÜ SİTESİNİ YENİLEDİ!
CLOCKWORK EAS AKÜ SİTESİNİ YENİLEDİ!
Devamını Oku >
Modern Bir Web Sitesi Deneyimi: İLKA & Kroppa İş Birliği
Modern Bir Web Sitesi Deneyimi: İLKA & Kroppa İş Birliği
Devamını Oku >