Markalar 10 Kasım’ı Reklam Filmleri İle Andı

Markalar 10 Kasım’ı Reklam Filmleri İle Andı

Kiğılı, Koç Holding, Volkswagen Doğuş Finans ve İş Bankası’nın 10 Kasım’da Atatürk’ü anmak için hazırladığı reklam filmlerini bir araya getirdik.

Atatürk‘ün ölüm yıldönümü olan 10 Kasım’da tüm yurtta çeşitli anma törenleri yapılırken markalar ve ajanslar da Atatürk’ü anamak için 10 Kasım temalı reklam filmleri hazırladıkları ve sosyal medyada kendi çalışmalarına özel hashtag’lar ile paylaştılar. Atatürk sevgisi farklı bakış açılarıyla yansıtan bu filmlerin hepsi, sosyal medyada beğeni ve ilgi topladı.

KİĞILI

Kiğılı, YouthWorks ile hazırladığı iki reklam filmi de sosyal medyada büyük ilgi gördü. Saygı duymanın en belirgin tanımı olan “ön ilikleme” kavramını, markayla organik bir bağ kurarak anlatan kampanyanın ilk filminde, markası ne olursa olsun ceketinin düğmesi sökülmüş ya da kopmuş olan herkes Kiğılı mağazalarına davet edildi.

YouthWorks imzalı, prodüksiyonunu ise Mental Film üstlendiği ikinci filmde, toplumun her kesiminden insanın, aynı gün aynı dakikada önünü iliklemeye davet edildiği ve bu insanların, Atatürk’e saygılarını sunuşlarını izliyoruz.

KOÇ HOLDİNG

Koç Holding, 10 Kasım için Nil İpek’in yorumuyla “Gözleri Aşka Gülen” şarkısı ve Mustafa Kemal Atatürk’lü fotoğraflar ile yayınladığı reklam filmi sosyal medyada büyük ilgi topladı.

Publicis İstanbul imzalı reklam filmi, Türk toplumunun Atatürk sevgisini; insanların okul duvarlarına, dükkânlarına, iş yerlerine Atatürk fotoğrafları asması ve bu fotoğraflar ile poz vermesi, hatta Atatürk resmini vücutlarına dövme olarak kazıtmasıyla anlatıyor.

Volkswagen Doğuş Finans

Volkswagen Doğuş Finans’ın Grafis DDB imzasıyla yayınladığı reklam filmi ise Mustafa Kemal Atatürk’ü özgürlük ve minnet duygularıyla anıyor. Profilm’in prodüksiyonuyla çekilen reklam filminin sonunda Atatürk’ü anmak ve Atatürk’e teşekkür etmek için herkesi, #durbirdakika hashtag’i ile 10 Kasım’da herkesi saygı duruşuna davet ediliyor.

İŞ BANKASI

Türkiye İş Bankası, her sene olduğu gibi bu sene de 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü’nde yeni bir reklam filmi yayınladı. Geçen senelere kıyasla bu sene daha sade bir reklam filmi yayınlayan Türkiye İş Bankası, bu sene Atatürk’ü kısa video görüntülerinden oluşan duygusal bir reklam filmi andı.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Bangladeş'li Kadınlara Sesini Çıkar Çağrısı Çaykur 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını Yeni Filmi İle Kutladı →

Yazar Hakkında

Avatar
Kübra Ünal
Kübra, İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü mezunu. Çalışma yaşamında ilk deneyimlerini Startup'larda kazanan Kübra, DijitalAjanslar.com'da İçerik Yazarı ve Müşteri Temsilcisi olarak kariyerine devam ediyor.