Marka Pratikleri Yüksek Lisans Programı

Diğer Eğitimler, Eğitim 05 Şub 2014
Marka Pratikleri Yüksek Lisans Programı

Sabancı Üniversitesi ile Reklamcılık Vakfı tarafından gerçekleştirilecek olan Marka Pratikleri Yüksek Lisans Programı 27 Şubat’ta başlıyor.

Sabancı Üniversitesi ve Reklamcılık Vakfı’nın Türkiye’deki markaları çoğaltmak, marka ekonomisini geliştirmek ve ekosisteme nitelikli insan kaynağı yetiştirmek amacıyla oluşturduğu Marka Pratikleri Platformu’nun ilk girişimi olan Marka Pratikleri Yüksek Lisans Programı başlıyor.

Toplamda 3 dönemden oluşan 10 aylık bir sürede eğitim verecek olan program, marka ekonomisine hizmet edecek insan kaynağının gelişimi için çalışmalar yapacak. Programın temel yaklaşımı ise en etkili öğrenme biçimlerinden olan “eylem odaklı” (action learning) olacak. Katılımcılar program boyunca kuramsal bilgiyi sağlayan derslerin yanısıra iş pratiği yapacak ve farklı sektörlerden markaların karşılaştıkları zorluklar üzerine çalışmalar ortaya çıkaracak. Sektör uzmanlarıyla birlikte yapılacak olan incelemeler ile birlikte kavramsal modeller çıkarılarak çözümlere ulaşılacak. Programa katılanlar ayrıca uygulanacak fikirlerin sonuçlarını gözlemleme ve değerlendirme gibi aşamalardan geçerek deneyim kazanacak.

Son başvuru tarihi 10 Şubat olan program 27 Şubat’ta başlayacak. Tezsiz ve Türkçe olan Marka Pratikleri Yüksek Lisans Programında başvuru koşulu olarak adayların lisans eğimini tamamlanmış ve tercihen mezuniyetleri sonrası 2 yıl iş deneyimi yapmış olması önemli. Program kontenjanının %10’u ise yeni mezunlara ayrılmış.

Marka Pratikleri Yüksek Lisans Programı hakkında detaylı bilgiye şuradan ulaşabilirsiniz.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Dijital Pazarlama Stratejileri Seminer Programı Modada Dijital Pazarlama Eğitimi →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.