16 Ağu 23
Lugat menu icon D/A

Lugat & Marka İş Birliklerinde Sıkça Sorulan Sorular

Lugat & Marka İş Birliklerinde Sıkça Sorulan Sorular

Lugat İçerik Ajansı hizmetleri, markaların organik performansını artırmaya yönelik tüm içerikleri sağlamak üzerine veriliyor. Markalar içerik ajansıyla iletişime geçtiğinde, isteklerine göre yazılı içerik desteğiyle, iş hayatını kolaylaştırıyor. Web sitesi üzerinden markalar tarafından sorulan sorulara net cevap veriliyor ve buna göre talepler doğrultusunda sınırsız içerik üretimi yapılıyor. 

Web sitesi üzerinden yapılan başvurular değerlendirilerek, markaların istekleri net bir şekilde öğrenilip, buna göre hareket ediliyor. Ortak gün ve saate göre karşılıklı bir çalışma yürütülüyor. Vikipedi metin desteği de ajansın uzman olarak verdiği hizmetler arasında. 

Lugat Hangi Hizmetleri Veriyor?

Belirlenen stratejiyle birlikte markaların, marka değerinin yükseltilmesi sağlanıyor. Markaların yazılı anlamda içerik desteğine ihtiyaç duyduklarında, sektörde ön plana çıkmalarını sağlayan, kaliteli içerikler üretiliyor. Lugat İçerik Ajansı, yazarların uzmanlık konularının öncelikli olmasıyla birlikte, markaların hedef kitlesine yön vererek, A’dan Z’ye tüm stratejisine yönelik çalışmalar yürütüyor. 

İçeriklerin Teslim Süresi Ne Kadar?

İçerik siparişinde teslim süresi, talebe göre markayla mutabık kalınarak belirleniyor. Mümkün olan en hızlı ve kaliteli şekilde teslimler gerçekleşiyor. Burada içeriklerin konusu, sayısı, derinliği ve uzmanlık alanı gibi faktörler devreye giriyor. Genel itibarıyla belirlenen iş günü burada değişkenlik gösteriyor. İçerik teslimleri sonrası ajans, revize ve yayın desteği de sağlıyor.

İçerikleri Kim Yazıyor?

Sipariş veren markaların içeriklerinin ajanstaki hangi yazar tarafından yazılacağı, markalar için zaman zaman merak konusu olabiliyor. Ajansın yazar kadrosu bu noktada uzmanlık alanlarına göre gruplara ayrılıyor ve buna göre içerik üretimi çalışmaları herkesin uzmanlık alanı dahilinde yapılıyor. İçeriklerin üretim aşamasında markanın konumlandırılması, süreç üzerinde tamamen etkili oluyor. Markaların sektörüne göre, uzmanlık alanı olan yazılar paylaşılıyor. 

İçerik Yazarlarına Brief Veriliyor mu?

Yazarların görev dağılımı öncesinde mutlaka bir analiz yapıldığından, buna göre bir yol haritası belirleniyor demek doğru olur. Nitelikli içerik çıkarmak isteyen markalar için, bu süreçte kesinlikle güven çerçevesinde bir alan yaratılıyor. Yazarların neye göre içerik üretecekleri, bir brief çerçevesinde oluyor.

Her İçerik Türü için Aynı Brief mi Mevcut?

Her içeriğin farklı bir brief’i olması elbette önem arz ediyor. Uzman gerektiren konularda içerik üretilecekse bunun mümkün olduğu da ifade ediliyor. Genel itibarıyla içerik tarzı üzerinden brief üretimi yapılıyor. Her markaya farklı brief prensibiyle yola çıkılarak, bütün brief’ler marka ve sektöre özel olarak hazırlanıyor.

Revize Süreci Nasıl İşliyor?

İçerik teslimi yapılıp, markaların yetkilileri tarafından kontrol edildikten sonra, revizelerin olabileceği de göz önünde bulunduruluyor. Bunun aslında içerik üretiminin oldukça doğal ve işin akışında olan bir parçası olduğu göz ardı edilmiyor. Revize sürecinin içerik ajanslarının başarı grafiğini etkileyecek olumsuz bir durum olmadığı, marka ve ajans ilişkisi üzerinde olumsuzluk yaratmaması bakımından önemli olduğu belirtiliyor. Markaların isteklerine göre hareket edildiğinden, beklenilen içerik dili oluşturulana kadar, bu yönde revizeler olması oldukça normal. 

Revize Hakkı Ne Kadar?

Genel olarak iki turda çözümlenmesi gereken revize işlemleri ortak kullanılan sistem ve notlarla tekrar değerlendirilerek, beklentiyi karşılayacak şekilde tamamlanıyor. 2 tur revize işlemi bu anlamda yeterli olsa da 3. tur revizeler için ek ücret karşılığında bu talep değerlendiriliyor. Bir yandan da aslında eksiksiz şekilde editör kontrolünden geçmesiyle, revize süreçleri oldukça kısa sürüyor. Web sitesinde sorunsuz ve eksiksiz şekilde yayınlanabilmesi adına, tüm ayrıntılar ele alınarak içerik hazırlanıyor. 

Lugat Ekibi ve Marka İletişimi Nasıl İlerliyor?

Lugat İçerik Ajansı’nın en önemli özelliklerinden biri, her markayla ilgilenen bir marka yöneticisinin olması. Bu şekilde işlerin aksamadan yürütülmesi mümkün oluyor. Böylece markaların hiç zorlanmadan tek bir yetkiliyle görüşmesi sağlanabiliyor. Tüm resmi işlemlerin ilerlediği iletişim kanallarından biri olan e-mail, markalarla aktif bir şekilde değerlendirme yapmak açısından önemli rol oynuyor. Ajans için önemli iletişim noktalarından biri olarak, tanışma toplantıları mutlaka yapılıyor. 

İçerik Üretimi Dışında Sunulan Ek Hizmetler Neler?

İçeriklerin teslim edilme aşamasında mutlaka farklı hizmetlerin de sağlanmasına özen gösteriliyor. Tasarım değil fakat stok görselleri, markaların istediği boyut ve tarzda iletiliyor. İçerikler yalnızca çevrimiçi ortamda direkt olarak iletilmeyecekse, SEO uyumlu olacak şekilde panel üzerinden yayınlanabiliyor. 

Etiketler:

İlgili Haberler

Web Sitenizde İçerik Gereken Alanlar Nelerdir?
Web Tasarım menu icon
9 May 24
Web Sitenizde İçerik Gereken Alanlar Nelerdir?
Devamını Oku >
Kozmetik Sektöründe İçerik Pazarlaması Nasıl Yapılır?
Kozmetik Sektöründe İçerik Pazarlaması Nasıl Yapılır?
Devamını Oku >
Etkili ve Kaliteli İçerik Üretimi için 7 İpucu
Etkili ve Kaliteli İçerik Üretimi için 7 İpucu
Devamını Oku >
Web Sitenize Özel Kaliteli İçerik Üretimi için 5 İpucu
Web Sitenize Özel Kaliteli İçerik Üretimi için 5 İpucu
Devamını Oku >
İçerik Stratejiniz İçin Neden Bir Ajansla Çalışmalısınız?
İçerik Stratejiniz İçin Neden Bir Ajansla Çalışmalısınız?
Devamını Oku >
İçerik Pazarlamasında Sık Kullanılan Terimler
İçerik Pazarlamasında Sık Kullanılan Terimler
Devamını Oku >