L’Oréal Paris Artırılmış Gerçeklik Uygulaması: Makeup Genius

L’Oréal Paris Artırılmış Gerçeklik Uygulaması: Makeup Genius

L’Oréal Paris’in artırılmış gerçeklik uygulaması Makeup Genius, birkaç ay içinde 10 milyonun üzerinde indirilme sayısına ulaştı.

Çok fazla ürün, renk ve çeşit seçeneğinin olduğu makyaj dünyasında, alışkanlıkları değiştirmeyi hedefleyen L’Oréal Paris, bir süre önce yayınladığı artırılmış gerçeklik uygulaması ile büyük bir başarıya imza attı. Vlogger’ların ve kullanıcıların olumlu yorumlarını alan uygulama,

Gerçek zamanlı bir makyaj simülatörü olan Makeup Genius uygulaması, kullanıcılara 10 saniyede 10 farklı makyaj denem imkanı veriyor. Uygulama ile kullanıcılar L’Oréal Paris ürünlerini, L’Oréal Paris profesyonel makyaj tasarımcıları tarafından tasarlanan makyaj stillerini ve severek takip ettikleri ünlülerin kırmızı halıdaki makyajlarını anında kendi yüzlerinde görebiliyor. Üstelik uygulama kullanıcının yüz ve mimik hareketlerini takip ederek, makyajın nasıl göründüğünü gerçek zamanlı olarak yansıtabiliyor.

L’Oréal Paris Makeup Genius

Uygulama ile kullanıcılar mağazalarda gördükleri L’Oréal Paris ürünlerinin de barkodlarını okutarak, bu ürünleri de yüzünde görebiliyor ve denedikleri makyaj stillerini sosyal medya üzerinden arkadaşları ile paylaşabiliyor.

McCann Paris tarafından geliştirilen ve yüz ifadesi takip teknolojisi kullanılan artırılmış gerçeklik uygulaması kısa sürede 10 milyonun üzerinde indirilme ve 25 milyonun üzerinde görüntülenme sayısı ile önemli bir başarı elde etmiş.

 
Kozmetik sektörüne yenilikçi bir yaklaşım getiren ve 2015 yılının en inovatif çalışmalarından biri olan Makeup Genius uygulamasını Google Play Store ve App Store üzerinden indirebilirsiniz.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Kiğılı’dan Kristal Elma’da WhatsApp Kampanyası: TRAK Mercedes-Benz’den Çarpışmayan Oyuncak Otomobiller →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.