Logo Tasarımları 2012

Grafik Tasarım, Projeler 23 Oca 2013
Logo Tasarımları 2012

Logo tasarımları ilk bakışta basit ve sade görünse de bazen bu tasarımların oluşturulmasında rol oynayan fikirler, arkasında bir çok öğeyi barındırır. Bu doğrultuda, tasarım süreçlerini de göz önünde bulundurarak, 2012’nin ilgi çeken logo tasarımlarından bazılarını listeledik.


Mammoth Resort

 Mammoth Resort Logo Tasarımları

“Markanın temas noktalarını ikonik ve modern bir ifade ile yorumladık ve Mammoth Mountain’in otantik ruhunu canlandırarak dağ tatili deneyimini tekrar markalaştırdık; olduğunuz gibi gelin! Mammoth’un mantrası işte bu… Markanın, yeni kimlik sistemini dışa vurduk ve Kaliforniya kültüründe öne çıkan -karda rahat sörf yapma mantığını- yansıtmaya çalıştık. Logo tasarımındaki kalın font (bold), eğlenceli, kapsamlı ve anlaşılabilir görsel ögeler ve dişi kullanım, dağın efsanevi yoğun karını temsil ediyor” Hornall Anderson


Chair Entertainment

 Chair Logo Tasarımları

2005 yılında kurulan ChAIR Entertainment Group, kendisini entelektüel özellikleri ile satış rekorları kıran eğlence araçlarını yaratmaya adamış bir video oyunu üretim firması… ChAIR, iOS için kılıç dövüşü maceraları sunuyor. Infinity Blade, mobil araç oyunlarının çıtasını yükseltti ve 2010’da “Yılın Oyunu” ve “Editörün Seçimi” ödüllerini aldı. ChAIR Infinity Blade 2 ise nefes kesen görseller ve sürükleyici hikayesiyle Apple’ın dünya çapındaki oyun platformunda ses getirdi ve 20’den fazla “Yılın Oyunu” ve “Editörün Seçimi” ödülü kazandı. Bsit bir logo tasarımı olmasına rağmen oldukça özgün bir görünüm sergiliyor.


Boundary

 Boundary Logo Tasarım Örnekleri

Boundry, DevOps profesyonellerinin karşılaştıkları iki önemli zorluğa değiniyor; daha yüksek görünürlük ile hızla değişen bir uygulamanın etkisini görme ve anlama gereksiniminin önemi… Boundary logo tasarımı, bu doğrultuda iki önemli zorluğa referans veriyor.


Pregg.Net

 Pregg Net Logo Tasarımları


Shoot to Kill

 Shoot To Kill Logo Tasarımı

Film endüstrisinde yetişmiş iki tutkulu film yapımcısı olan Remi Luxford ve Tony Gardiner Shoot To Kill’e 2010 yılında başladılar. Bugünün müşteri beklentilerine yeni bir yaklaşım getirmek gerektiğinin farkında olan bu genç ekip Combadia’da drama, kısa film ve belgeselden, yüksek bütçeli televizyon reklamlarına kadar üretme, çekme, kurgulama ve yönetme konusunda yoğun bir deneyim yaşadılar.

Bu logo tasarımı arkasındaki fikir, sadece bu ismin kendisini canlandırmak değil şirketin sunduğu hizmet ile de bağlantılı olmasıydı. Geleneksel bir nişan dürbünü yerine, bir film yapım şirketi için ilginç ve bağlantılı bir “kamera dürbünü” kullanıldı.


Swiss Football League

 Swiss Football Logo Tasarımları


Fontsmith

 Font Smith Logo Tasarımı


Organ Donation

 Organ Donation Logo Tasarım Örnekleri

Organ bağışı girişimi için kurumsal bir kimlik tasarlamak… İletişim aracımız yalnızca bu olduğu için tasarım, organ bağışı mesajını doğrudan geçirebiliyor olmak zorundaydı. Ne tasarlarsak tasarlayalım, insanların duygularını hedeflemek zorundaydık ve bu fikre sıcak bakmaları için zarif bir şekilde onları harekete geçirmeliydik.” DDB


Boss Hunting

 Boss Hunting Logo Tasarımları

Boss Hunting patron olmanın nasıl bir şey olduğunu anlatan lüks yer, lüks ürünler, güzel kadınlar, ünlü aktörler gibi görseller paylaşan popüler bir Facebook grubu…


Inscripts

 Inscripts Logo Tasarım Örnekleri

Hindistan Mumbai ana merkezli Inscripts, canlandırma, son web uygulamalarını ve özelleştirilmiş yazılım çözümleri geliştirip, yayılmasını sağlama alanlarında çalışıyor. Proje kılavuzunda, genç, dinamik şirket, canlı, renkli, profesyonel, enerji dolu, modern gibi tanımlar bulunuyor.


Graphen

 Graphen Logo Tasarımları


Paintbrush Factory

 Paintbrush Factory Logo Tasarımları

Fabrica de Pensule / The Paintbrush Factory, Romanya Cluj’da modern sanatlar için ortak bir platform. Bu platform için geliştirilen logo tasarımı da fırça darbesinin kullanımı ile fikri doğru yerden yakalamış görünüyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Mobil Uyumlu Siteler – 6 Büyük Marka Örneği MINI Psychic Roadster Viral Reklamı →

Yazar Hakkında

Pelin Gülcan
Pelin Gülcan
ODTÜ Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği'nde Lisans eğitimini tamamladıktan sonra Yeditepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Radyo, Sinema ve Televizyon Bölümü'nden mezun oldu. Pelin, DijitalAjanslar.com'un içeriklerini koordine ediyor ve sosyal medya iletişimini sürdürüyor.