Linkedin Üniversite Sayfaları Açıldı

Linkedin Üniversite Sayfaları Açıldı

Kullanıcılarının daha erken dönemden itibaren kariyerlerine yönelik ağlar kurmalarına katkı sağlamayı hedefleyen Linkedin, üniversite sayfaları açıyor.

Gün gelip iş aramaya başladığınızda, zamanında oluşturduğunuz iş çevresi sizin için oldukça faydalı olacaktır. Doğru kişilerle oluşturduğunuz ağlar; kariyeriniz için üniversite tercihinden, gitmeniz gereken kurslara kadar doğru tercihi yapmanıza katkı sağlar.

Uluslararası “business networking” ağları örmek amacıyla kurulan Linkedin, geçtiğimiz hafta lansmanını yaptığı gibi üniversite sayfaları açmaya başladı. Linkedin böylece gençlerin kariyerlerinin daha erken dönemlerinde network oluşturmaya başlamalarını ve tercihlerini daha doğru şekilde belirlemeleri konusunda onlara yardımcı olmayı hedefliyor.

Eylül itibariyle ilk olarak ABD’de yaşayan 14 yaş ve üstündeki öğrencilerin Linkedin’e kayıt olarak profil açabileceğini duyuran Linkedin’in üniversite sayfaları lise öğrencileri tarafından kullanılmak üzere tasarlanmış olmasa da özellikle ilk kararı verme aşamalarında yararlı olabilir.

Linkedin üniversite sayfaları öğrencilere, ilgilendikleri üniversiteden mezun olmuş ve iş hayatına atılmış kişilere ulaşma ve onlardan tavsiye alma imkânı sağlayacak. Öğrenciler mevcut kariyer anlayışlarını genişletecek ve aileleri haricinde kendilerine rehberlik edecek dünya çapında bir çevre oluşturabilecek.

Üniversite sayfaları mevcut Linkedin kullanıcılarına da eski okul arkadaşlarını bulma ve onlarla iletişim kurma imkânı sağlayacak.

Şimdiden yaklaşık 200 üniversitenin kendi sayfasını oluşturduğu Linkedin’de anlaşılan kısa süre içerisinde dünyadaki birçok üniversiteyi görebileceğiz. 

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Mercedes Gece Görüşü Ve Hayvan Tanıma Teknolojisi Artırılmış Gerçeklik Uygulaması: KeyAR →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.