Linkedin Pulse Haber Okuma Sitesini Satın Aldı

Linkedin Pulse Haber Okuma Sitesini Satın Aldı

Linkedin ve Pulse geçen aydan beri herkesin fısıldadığı haberi bugün doğruladı: profesyonel sosyal ağ, popüler haber sitesi uygulamasını 90 milyon dolarlık anlaşma ile satın aldı.

Şirketin satın alma işlemlerinin yılın ikinci çeyreğinde tamamlaması bekleniyor.

Akshay Kothari ve Ankit Gupta’nın parlak fikri olan Pulse ilk olarak, , 2010 senesinde Stanford’da okurken sınıf projesi olarak ortaya çıktı. Apple’ın kurucusu Steve Jobs, Pulse’ı iPhone 4’ün etkinliğinde dile getirdi ve uygulama, 2011 yılında Time Dergisi’nin’ belirlediği en iyi 50 uygulaması arasında yer aldı.

Pulse mobil ve web ortamına uyumlu olarak çalışıyor ve 700’den fazla yayın ortağından çıkan haberleri toplayarak ve en alakalı içeriği sitesinde yayınlıyor

LinkedIn’den Deep Nishar blogunda,‘‘Pulse, vizyonumuzu mükemmel bir şekilde tamamlıyor. Pulse’ın temel amacı,  haber ve bilgiler ile şekillendirilen kararları harekete geçiren tartışmaları teşvik etmeye yardımcı olmak… Bu, profesyonel bilgilerin gücünün hayatları değiştirebileceğini ve Linkedin ve Pulse’ı güzel bir uyum içerisinde ilerleyeceğini gösteriyor.’’ diye dile getiriyor.

Pulse takımı ayrı bir blog paylaşımında, ‘Linkedin, bizim tutkularımızı ve değerlerimizi, bilginin gücündeki inancımızı ve tartışmamızı paylaşıyor ve özellikle yaptıklarını daha iyi yapmak için çabalayan profesyonellere yardım etme amacı bizim amacımız ile örtüşüyor.’ diyerek bu anlaşmanın temelini açıklıyor.

İki şirkette şuanda nasıl çalışacakları konusunda bir detay paylaşmadılar. Pulse şirketinden Kothari ve Gupta, iki grup beraber çalışırken ‘kalitelive işe yarar yeni teklifler yaratacaklarının’ sözünü verirken,  Pulse’un Android ve iOS de ki uygulamalarının şimdilik aynı kalacağını belirttiler. Pulse çalışanları Linkedin’in Mountain View’deki ofisine geçmeyi düşünüyorlar.

Bu hareketi kutlamak için, Pulse,içinde Richard Branson, Jack Welch ve diğerlerinden olan mesajlar olan yeni bir Linkedin Influencer kaynağı öneriyor.

Bu alandaki yeni haberler, Yahoo’nun 30 milyon dolara Summly uygulamasını almasıyla  devam edecek gibi görünüyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Facebook Studio 2013 Ödülleri Sahiplerini Buldu! İPad Bir Sanat Eserine Dönüştü! →

Yazar Hakkında

Özgül Kocatepe
Özgül Kocatepe
TAC'den 2005 senesinde mezun olduktan sonra Koç Üniversitesi Sosyoloji bölümünde Lisans Eğitimini ve Galatasaray Üniversitesi’nde Pazarlama İletişimi Sertifika Programını tamamladı. Özgül, Dijitalajanslar.com'da konuk yazar olarak yer alıyor.