Linkedin Profil Fotoğrafı Nasıl Olmalıdır?

Linkedin Profil Fotoğrafı Nasıl Olmalıdır?

Linkedin profil fotoğrafı, profilinizi gezen ziyaretçileri en çok etkileyecek ögelerden biridir ve bu nedenle ziyaretçilerinize verdiği mesaj önemlidir.

Linkedin’de profil fotoğrafınızı belirlerken güncel olmasına, profesyonel gözükmesine dikkat etmeniz gerekir. Diğer yandan yanınızdaki kişileri kestiğiniz düzensiz bir fotoğraf kullanamazsınız. Fakat doğru fotoğrafı seçerken biraz daha dikkatli olmanızı tavsiye ederiz. Nasıl gülümsediğinizden ne giydiğinize kadar birçok detaya önem vermelisiniz.

Araştırmalara göre Linkedin profil fotoğrafınızın ziyaretçilerinizde bırakacağı izlenimi etkileyecek pek çok faktör var. Özellikle ne kadar yetkin, etkili ve sempatik gözüktüğünüze dikkat edin. Örneğin gözlerinizin gölgede kalması ya da gözlüğünüzün vaya saçlarınızın aşırı parlaması fotoğrafınızın yarattığı etkiyi azaltacaktır. Hiç önemsemediğiniz çenenizin duruşu bile Linkedin profil fotoğrafı olarak kullandığınızda hatrı sayılır bir etkiye sebep olabilir.

Linkedin profil fotoğrafınızın ziyaretçilerinize nasıl bir mesaj verdiğini test etmek için PhotoFeeler adlı web sitesini kullanabilirsiniz. Bu siteye yüklediğiniz bir fotoğraf hakkında gerçek insanların ne düşündüğünü öğrenebilirsiniz. Birden fazla fotoğraf yükleyerek fotoğraflarınızdan hangisinin daha iyi etki yarattığını görebilirsiniz.

linkedin profil fotoğrafı nasıl olmalı

linkedin profil fotoğrafı

Özellikle son senelerde Linkedin’in kurumsal bir sosyal platform olarak öneminin arttığını göz önünde bulundurarak, Linkedin profil fotoğrafınızı tekrar gözden geçirmenizde fayda var.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Yaratıcı Ekip Ne Yapar Ve Özellikleri Nelerdir? Ajans Tanıtımı İçin Faydalı İpuçları →

Yazar Hakkında

Gizem Taş
Gizem Taş
Boğaziçi Üniversitesi Fen ve Edebiyat Fakültesi, Batı Dilleri ve Edebiyatları bölümünden mezun oldu. Gizem, kariyerine metin yazarı olarak devam ediyor ve aynı zamanda Dijitalajanslar.com'da yazar olarak yer alıyor.