Linkedin, Premium Kullanıcılara İstatistikler Sunacak!

Linkedin, Premium Kullanıcılara İstatistikler Sunacak!

İş dünyasına hizmet veren profesyonel kariyer platformu Linkedin, yeni özelliği ile kullanıcılara istatistikler sunacak.

“Premium Insights” adı verilen yeni özelliklerden yalnızca Premium kullanıcılar faydalanabilecek. Platform kullanıcıları artık bir şirketin sayfasını ziyaret ettiğinde, onun istatistiklerini gözlemleyebilecek. Şirketin işçi kaydını, işçi sayısının fonksiyonel dağılımını, pozisyonlarda arayış olup olmasığını gösteren grafikler ziyaretçiler tarafından görülebilecek.

Bu sayede çalışmak istediğiniz kurum hakkında edinmek istediğiniz detaylı bilgileri edinerek kariyeriniz için doğru adımları atabileceksiniz. Yeni özellikler şöyle:

Toplam İşçi Sayısı:

Bu istatistik şirketin ne oranda büyüdüğünü görebilmeyi sağlıyor. Yatırımcıların veya ortakların da şirket hakkında çıkarımda bulunmasını sağlama amaçlı geliştirilmiş bir özellik.

Linkedin, Premium Üyelerine İstatistikler Sunacak

Fonksiyonlarına Göre İşçi Dağılımı:

Şirketin yapısal olarak biçimlendirilmiş olup olmadığını, hangi departmanın daha hızlı büyüdüğünü ve nerede daha fazla işçi sayısına ihtiyaç duyulduğunu gösterecek.

Linkedin, Premium Üyelerine İstatistikler Sunacak

Yeni İşe Alım Bilgisi:

Yeni işçi alımına yatırım yapılıyor mu, yılın hangi zamanlarında işe alım yapılıyor gibi soruların cevabı bu kısımda. Patlak veren şirketleri deşifre eden bu alan, aynı zamanda hangi şirketler işe alımda yatırım aşamasında görebilmenizi sağlıyor.

Linkedin, Premium Üyelerine İstatistikler Sunacak

Önemli Mezunlar:

Burası, kurumun sosyal alanının reklam yönü. Kimlerin aynı kurumdan mezun olduğuna bakarak kariyer haritanıza yön verebilmenizi sağlıyor.

Linkedin, Premium Üyelerine İstatistikler Sunacak

Tüm İş Olanakları:

Kurumun iş ilanlarını duyurduğu bir alan zaten bulunuyordu. Buna ek olarak bu alanda kurumun istatistiksel olarak hangi aralıklarla pozisyon açtığını, hangi alanlarda yeni çalışan aradığını görebiliyorsunuz.

Linkedin, Premium Üyelerine İstatistikler Sunacak

Sıraladığımız kullanım alanlarının yanı sıra, Premium Insights’ın sınırsız şekilde yorumlanabilme olanağı mevcut. Size hangi tür bilgi lazımsa o alanda, üstelik “kaynağından” güncel bilgi alabilmeniz mümkün olacak. Böylelikle hangi kurumların popüler olduğunu saptayabileceksiniz.

Tüm dünyada 433 milyon kullanıcıya sahip olan Linkedin, Premiun’daki yeni eklentisiyle kariyer alanında her türlü bilgiyi üyelerine sağlamayı amaçlıyor. Premium Insights; Business Plus, Sales Navigator ve Talent Solutions’da kullanılabiliyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Madame Tussauds İstanbul'un Dijital Ajansı Boomerang İstanbul Oldu! Altın Örümcek’ten Pixelplus Interactive’e 7 Ödül →

Yazar Hakkında

Leyla Asena Arıca
Leyla Asena Arıca
Koç Üniversitesi'nde Uluslararası İlişkiler okuduktan sonra İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık bölümünde eğitimine devam eden Asena, Dijitalajanslar.com'da içerik editörü ve yazar olarak yer alıyor.