LinkedIn, Otomatik Oynatılan Mobil Video Reklamları Duyurdu

LinkedIn, Otomatik Oynatılan Mobil Video Reklamları Duyurdu

2018 yılının ilk yarısında LinkedIn mobil video reklamları, tüm işletmelerin kullanımına açılacak.

LinkedIn, sponsorlu içerik birimi dahilinde video reklam testleri yaptığını duyurdu. Kullanıcıların video yüklemesine geride bıraktığımız Ağustos ayında izin veren profesyonel iş ağı, bu hamlesinden 2 ay sonra LinkedIn Feed’de işletmeler arasından yalnızca Prudential Financial ve Microsoft Canada’nın mobil video reklam özelliğini denemesine izin verdi. “Promoted” (Sponsorlu) etiketi taşıyan ve otomatik olarak oynatılan video reklamlar, paid content’ten (ücretli içerik) ayrılıyor ve bu kez yalnızca mobil platformda test ediliyor.

Reklamverenler, hazırladıkları videoları LinkedIn Campaing Manager’la şirket sayfalarına yükleyebilecek ve bu içerikleri sponsorlu içerik kampanyalarıyla destekleyebilecek. Hedef kitle tercihiyle ilgili seçenekler, diğer LinkedIn reklamlarıyla genel hatlarıyla aynı olacak. Yalnızca Matched Audiences (Eşleşen Hedef Kitle) özelliği de seçenekler arasında yer alacak.

linkedin-mobil-video-reklam

Mobil video reklam özelliğinde; gösterim sayısı, videonun yüzde kaçının izlendiği gibi performans ölçümleri de görüntülenebilecek. Önümüzdeki aylarda ise spesifik bir ölçüm yapabilmek için platforma bazı farklı parametreler daha eklenecek.

Video reklam özelliğini ilk kez 2012’de kullanmaya başlayan LinkedIn’de videolar YouTube videoları şeklinde görünüyor ve otomatik oynatılamıyordu. Bu durum, LinkedIn’in mobilde de varlığını kanıtlamasıyla birlikte birkaç yıl sonra değişse de Microsoft’un profesyonel ağı satın almasıyla öncelikli konulardan ve gelir kaynaklarından biri haline geldi.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Pedigree, Barınaklardaki Köpekleri Sahiplendirmek İçin Facebook Özelliği Kullandı Metro İstanbul Web Sitesi Creaturk Interactive’e Emanet! →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.