LinkedIn, Mesajlaşma Özelliğine GIF Ekledi

LinkedIn, Mesajlaşma Özelliğine GIF Ekledi

LinkedIn, Tenor’la yaptığı iş birliği kapsamında mesajlaşma özelliğine GIF ekledi.

Profesyonelleri buluşturan ağ LinkedIn, Google’ın satın aldığı GIF platformu Tenor’la iş birliğine giderek mesajlaşma özelliğine GIF ekledi. Belki de bu hamle, LinkedIn’i yeni bir Facebook olmaya bir adım daha yaklaştırdı.

Google’ın Tenor’u satın almasının üzerinden çok fazla zaman geçmeden, GIF arama platformu Tenor bir zafer daha kazandı ve LinkedIn’deki yerini aldı. Fakat herkesin aklında bu konuyla ilgili tek bir soru var: Neden?

LinkedIn her zaman “ciddi” bir platform olarak, bir iş ağı olarak kabul edildi. Zaman içinde LinkedIn, iş dünyası profesyonellerini memnun edebilmek için platformda yayınlanan içeriklerin kalitesini artırmaya çalıştı ve şimdi de bu sürpriz adımı atmış oldu.

Profesyonel ağa ilk önce video özelliği geldi. Bunun ardında yatan fikir profesyonellerin ve şirketlerin birbirlerine ve müşterilerine ulaşması için modern bir araç sunmaktı. Ancak, GIF’lere platformda yer vermenin ne kadar mantıklı olduğu sorgulanabilir. Çünkü insanlar LinkedIn’de ciddi konuşmalar yapıyor. Ciddi bir konuşma sırasında patronunuza, potansiyel müşterinize İK müdürüne ya da meslektaşınıza kedi GIF’i gönderip istemediğiniz bir tepki alabilirsiniz.

Tenor’un GIF arama özelliği, şu an LinkedIn’deki kullanıcıların %50’si tarafından kullanılabilir durumda ve önümüzdeki günlerde daha fazla kullanıcıya ulaşacak.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Egepen Deceuninck’in Yeni Dijital Ajansı Boomerang Oldu! Instagram, Kullanıcıların Verilerini İndirmesine İzin Verecek →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.