LinkedIn, Mesaj Özelliğini Yeni Güncellemelerle Geliştirdi

LinkedIn, Mesaj Özelliğini Yeni Güncellemelerle Geliştirdi

LinkedIn, platformdaki iletişimi daha kolay, kullanışlı ve eğlenceli hale getirmek adına mesaj özelliğini güncelledi.

Bir ekip arkadaşınızla sohbet etmek, işe alım uzmanıyla bir iş fırsatını değerlendirmek, kariyer tavsiyesi almak ya da önceki iş arkadaşlarınızdan öneriler almak için LinkedIn kullanışlı bir platform. Mesajlaşma deneyimini daha iyi hale getirmek isteyen iş ağı, yeni güncellemeler yaptı. Yapılan güncellemelere daha yakından bakalım:

Daha uzun mesajlar yazın

LinkedIn kullanıcıları mesaj oluşturma kutusunu genişleterek daha uzun mesajlar yazabiliyor ve sohbet tarzında bir arayüzle mesajlarını yazabiliyor. Daha fazla alana ihtiyaç duyduğunuzda ya da daha resmi bir şey yazacağınız zaman artık daha uzun mesajlar oluşturabilirsiniz. Mobilde kullanılabilen bu özellik, önümüzdeki haftalarda masaüstü sürümde de kullanılabilecek.

Yoldayken dosya eki paylaşın

Akıllı telefonunuzdan LinkedIn uygulamasıyla dosya eki göndermenizi sağlayan bu güncellemeyle örneğin CV’nizi gönderebileceksiniz. Güncelleme; PDF, DOC, XLS ve PPT dosya formatlarını destekliyor.

Masaüstü bilgisayarınızdan emoji gönderin

Bazen yalnızca kelimeler yeterli olmuyor ve kendinizi farklı şekilde ifade etmek istiyorsunuz. Yeni emoji seçiciyle binlerce kelime yerine geçebilecek bir emoji seçip gönderebilirsiniz. Masaüstünde kullanılabilen bu özellikle listeden, anahtar kelime ile ya da kategorilere göre emoji seçimi yapabilirsiniz.

Grup mesajları başlatın ve grubu yönetin

Grup mesajları oluşturmak şimdi LinkedIn’de çok kolay. Yeni bir mesaj oluşturmak için yalnızca “+” ikonuna bastığınızda karşınızda şu an veya önceden çalıştığınız şirket ya da okuduğunuz okul bazında grup önerileri çıkacak. İstediğiniz kişiyi grup mesajlarından sağ üst köşedeki üç noktaya basarak çıkarabileceksiniz.

Gruptaki bir kişiye özellikle yorum yapmak için @mention kullanın

Grup mesajlarında bir kişi hakkında yorum yapmak için “@” ile adını yazarak direkt olarak ondan söz ettiğinizi belirtebilirsiniz. 1’e 1 konuşmalarda da mention özelliğini kullanabilirsiniz ve bir başkasına arkadaşınızın profilini önerebilir, ona ulaşmalarını sağlayabilirsiniz.

Görselleri kolayca kopyalayıp yapıştırın

Mesajları daha görsel hale getirmek için mesajlar bölümüne ekran görüntüleri ya da internetten görselleri kopyalayıp yapıştırabilirsiniz. Platformda görsel paylaşmak hiç bu kadar kolay olmamıştı.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Facebook Neden Bir Gecede 100 Milyar Dolar Kaybetti? Kadınların Koltuk Altını Reklam Alanı Haline Getiren Ajans →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.