Linkedin İş Arama Platformu Bright’ı Satın Alacağını Duyurdu

Linkedin İş Arama Platformu Bright’ı Satın Alacağını Duyurdu

Linkedin, veri odaklı iş arama hizmeti sunan Bright platformunu 120 milyon dolara satın alacağını duyurdu.

Linkedin, düzenlediği bir toplantıyla 2013 yılı için finansal sonuçlarını açıkladı. Dünya genelinde 277 milyon üyesi bulunan platform, gelirlerini 2012’nin son çeyreğine oranla yüzde 47 oranında arttırdı. Linkedin böylece 303.6 milyon dolarlık gelirlerini 447.2 milyon dolara yükseltmiş oldu. Finansal sonuçların açıklandığı topantıda Linkedin ayrıca veri odaklı iş arama platformu Bright’ı 120 milyon dolara satın alacağını duyurdu.

2010 yılında kurulan ve işverenler ve işarayanların birbirini daha kolay bulabilmesi amacıyla kurulan Bright, adayları yeteneklerine göre iş alanlarına yönlendiriyor. Özgeçmişlerden oluşan oldukça büyük bir veri havuzuna sahip olan platform, kuruluşundan bu yana listelediği 60 milyonun üzerindeki iş ilanıyla insan kaynakları sektörüne yön veriyor. Bright sitesinde yalnızca Eylül 2013’te 3 milyonun üzerinde yeni iş duyurusu yer almıştı.

Açıklamada ayrıca Linkedin’in Bright’ı 120 milyon dolarlık satın almasının yüzde 73’nün hisse, yüzde 27’sinin ise nakit olduğu belirtildi.

Linkedin’in şuana kadarki en büyük yatırımı olan Bright ile birlikte insan kaynakları sektöründe elini daha da güçlendireceği öngörülüyor. 

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Google uProxy İle İnternet Sansürlerine Son Vermeyi Hedefliyor! Microsoft Foursquare’e 15 Milyon Dolar Yatırım Yaptı →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.