Linkedin “How You Are Connected” Özelliğini Duyurdu

Linkedin “How You Are Connected” Özelliğini Duyurdu

Linkedin kullanıcılarının birbirleri ile daha rahat bağlantı kurmasını sağlayan yeni “How you are connected” özelliğini duyurdu.

İş hayatının sosyal paylaşım platformu Linkedin; kullanıcılarının birbirlerini daha rahat bulmalarını ve bağlantı kurmalarını sağlayan yeni özelliğini duyurdu. Kullanıcıların nereden arkadaş olduğu, ortak bağlantılarının kimler olduğu gibi bilgileri gösteren “How you are connected” ile Linkedin kullanıcıları bağlantı kurmak istedikleri kişileri daha rahat bulabilecek.

Linkedin’in yeni özelliği kullanıcıların kaçıncı dereceden tanıdık olduğunu göstermenin dışında bu ilişkinin nereden kaynaklı olduğunu da görme imkanı sağlayacak. Kişiler arasındaki en iyi yolu ve paylaşılan en güçlü ortak noktayı görmeye imkan veren yeni özellik ile kullanıcılar profesyonel ilişkilerini de güçlendirebilecek.

linkedin how you are connected

“How you are connected” özelliğinin en ilgi çekisi yönü ise kişiler arasında kurulan köprülerin sonunda nelerle karşılaşılabileceği. Örneğin kullanıcı Linkedin bağlantılarına baktığında birkaç köprü sonrasında ABD Başkanı Barack Obama’ya bile ulaşabilir.

Şimdilik sadece Birleşik Krallık’ta kullanıma açılmış olan “How you are connected” özelliği ile kullanıcılar bağlantı kurmak için en doğru kişilere ulaşabilecek gibi görünüyor. 

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Foursquare Online Yemek Siparişi Hizmetine Başladı! Yeni Alan Adları Geliyor, Fırsatı Kaçırmayın! →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.