Linkedin, İnsan Kaynakları Girişimi Careerify’ı Satın Aldı!

Linkedin, İnsan Kaynakları Girişimi Careerify’ı  Satın Aldı!

İş dünyasının network platformu Linkedin, insan kaynakları alanında faaliyet gösteren Kanadalı girişim Careerify’ı satın aldı.

Dünya genelinde yaklaşık 30 bin şirket sayfası ve 347 milyon kullanıcıya sahip olan ve insan kaynakları alanında önemli bir kaynak haline gelen Linkedin, bu yönünü geliştirmek amacıyla Careerify.net’i satın aldı.

2009 yılında Kanada’da kurulan ve “yetenek satın alma platformu” olarak tanınan Careerify, kullanıcıların sosyal profillerini analiz ederek topladığı veriyi şirketlerin işe alım süreçleri için kullanıyordu. Linkedin’in iş arama ve işe alım süreçleri ile örtüşen çalışmalar yürüten girişimin elindeki verinin, platformun insan kaynakları konusunda daha da güçlenmesine katkı sağlaması bekleniyor.

Careerify’ın kurucu CEO’su Harpaul Sambhi yaptığ açıklama ile büyük çaplı bir büyüme için bu anlaşmaya imza attıklarını söyleyerek, LinkedIn ekibi ile birlikte çalışacakları için heyecanlı olduklarını belirtti. Satın alma tutarı hakkında ise resmi bir bilgi paylaşılmadı.

Linkedin’in, Careerify’ın veri analiz sistemini ve mevcut verilerini kullanarak, doğru kişileri doğru iş ile buluşturma konusunda önümüzdeki günlerde büyük bir adım atacağı öngörülüyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Algida’nın Sosyal Medya Ajansı Promoqube Oldu! Erdemir Grubu’nun Dijital Ajansı Gri Creative Oldu! →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.