LG G Flex Resmi Olarak Tanıtıldı!

LG G Flex Resmi Olarak Tanıtıldı!

Eğimli ekran tasarımı ve çizikleri onaran arka kapak yapısı ile bir süredir dikkatleri üzerine çeken LG G Flex resmi olarak tanıtıldı.

Akıllı telefon teknolojisinde incelik ve hızın ardından yeni eğilim estetik açıdan kullanışlılığı olarak görülüyor. Samsung’un Galaxy Round telefonu ile başlayan girişimlere LG de G Flex modeli ile katılmış ve ürün tanıtılmadan önce fotoğrafları internete sızmıştı. LG’nin bu ilk kavisli OLED akıllı telefonu LG G Flex Kore’de resmen tanıtıldı.

HD çözünürlükte 6 inç’lik eğimli OLED ekranı olan LG G Flex’te donanımsal olarak 2.16 GHz hızında 4 çekirdekli Snapdragon 800 işlemciye sahip. 13 MP kamera ve 2 GB RAM özellikleri olan G Flex Android 4.2.2 işletim sistemi kullanıyor.

LG G Flex kavisli ekran

Samsung Galaxy Round ile kıyaslandığında LG G Flex’in ekranı yatay değil, dikey bir kavise sahip. Ayrıca Galaxy Round modelinde standart bir batarya kullanılırken G Flex’in ekranı gibi bataryasının da eğimli olması dikkat çeken bir diğer özelliklerinden.

LG G Flex kapak

LG G Flex’in en ilginç özelliklerinden biri de arka kapağının kendi kendine çiziklerini onarması olarak görülüyor. Cihaz arka kapakta bulunan özel bir kaplama sayesinde tüm çizikleri kendi kendine yok edebiliyor.

Esnek tasarımı ile konuşma sırasında daha iyi ergonomi sağlayacağı belirtilen LG G Flex önümüzdeki ay Güney Kore’de satışa sunulacak. Telefonun global pazardaki yerini ne zaman alacağı ise henüz belli değil.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Doğuş Çay Cips Markaları İçin MediaSona Sosyal Medya Ajansı İle Anlaştı Apple iPad Air'i Duyurdu! →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.