LEGO Figüründen Özgeçmiş

Grafik Tasarım, Projeler 09 Eki 2017
LEGO Figüründen Özgeçmiş

Tasarımcı Andy Morris, iş bulmayı kolaylaştırmak için kendisini LEGO figürüyle tasarladığı yaratıcı bir CV hazırladı. 

Günümüzde iş bulmak hiç kolay değil. Başvuru yapan yüzlerce adaydan ayrılmak için ilgi çekici bir özelliğimizi ortaya koymamız ve bizi değerlendirecek olan işverenin dikkatini çekmemiz gerekiyor. Tasarımcı Andy Morris, farklı bir şey yapmaya karar verdi ve iş arayışında belki de en gerekli olan unsuru, eğlenceyi ekledi.

34 yaşındaki South Wales Üniversitesi tasarım bölümü mezunu Morris, kendinin minyatür bir versiyonunu LEGO’dan tasarladı. Morris, kirli sakallı, kasketli, kırmızı bir ceket giyen ve elinde bir laptop taşıyan mini LEGO figürünü özel olarak hazırladığı bir özgeçmişe ekleyerek oyuncu yanını ön plana çıkarmak istedi.

Bir oyuncak paketini andıran özgeçmişin arka bölümünde bir ön yazı ve irtibat bilgilerini içeren bir alan yer alıyor. Ofiste masanın üzerine yerleştirilebilecek sevimli bir figürle süslenen özgeçmiş, Morris’in aynı pozisyon için başvurduğu yüzlerce adayı saf dışı etmiş gibi görünüyor ve onu hayalindeki işe bir adım daha yaklaştırıyor.

lego-cv-andy

lego-cv

lego-cv-andy-morris

lego-cv-morris

lego-cv-kutulego-cv-kutu-açılış

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Coca-Cola’dan El Emeği Göz Nuru Billboard’lar IKEA'nın LURVIG Koleksiyonuyla Tüylü Dostlarımız Evinde Hissedecek →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.