Lacoste, Nesli Tükenen Hayvanlar İçin Timsah Logosundan Vazgeçti

Lacoste, Nesli Tükenen Hayvanlar İçin Timsah Logosundan Vazgeçti

Lacoste, 85 yıllık timsah logosundan, nesli tükenmekte olan hayvan türlerini korumak için kısa süreli de olsa vazgeçti.

Özellikle tasarımcılar, “Logoyu bir tık büyütebilir miyiz?” lafını müşterilerinden fazlasıyla duyuyor olabilir. Logoyu küçük kullanmak, genellikle hiçbir markanın istemediği bir şeydir. Fakat Lacoste bunun tam tersi yönde hareket ederek ürünlerinde yer alan timsah logosundan, nesli tükenmeye yüz tutmuş hayvanların korunması ve onları gelecek nesillerin de görmesi, tanıması için vazgeçti.

Lacoste’un simgesi haline gelen ve polo tişörtlerinde 85 yıldır yer alan timsah figürü, nesli tükenmekte olan ve doğada yalnızca sayılı kalan; kaplan, balina, gergedan, maymun ve kuş gibi 10 farklı türü korumak için, bu hayvanların figürleriyle yer değiştirdi.

Uluslararası Doğayı Koruma Birliği (IUCN) ve BETC ile hazırlanan “Save Our Species” (Türlerimizi Kurtarın) kampanyası için, nesli tükenen hayvanların doğadaki sayısı kadar yani 1.775 adet beyaz polo tişört üretildi.

Hayvanlara ait logolar, Lacoste’un tasarım stüdyosunda, timsah logosunda kullanılan işlemeyle hazırlandı. Sınırlı sayıdaki tişörtler, tanesi 183 dolardan (150 euro) kampanya için hazırlanan mikro site üzerinden satışa çıkarıldı.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Günümüzdeki Markaların 1950'lere Uyarlanan Basılı Reklamları Yükselen Sosyal Medya Platformu Vero Nedir? →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.