Kuşları Besleyen Billboard

Kuşları Besleyen Billboard

Ramboll, İsveç’te kış aylarında yiyecek bulmakta güçlük çeken kuşlara yem vermek için bir billboard hazırladı.

Mart ayında -7 derece civarında hava sıcaklığına sahip olan İsveç, özellikle küçük kuşların yaşamını sürdürebilmesi için elverişsiz hale geliyor.

Kuşlar, karla kaplı ülkede yiyecek ve bulmakta güçlük çekiyor. Bunun farkında olan ve sürdürülebilirlik projelerinde imzası bulunan mühendislik şirketi Ramboll, İsveç’in Uppsala kentine, 6 katlı bir ofis binasına billboard yerleştirdi.

İnteraktif billboardun arka planına aç kalan kuşları beslemek için çark şeklinde bir mekanizma yerleştirildi. Mekanizma, kuş yeminin billboardun üstünde yer alan avuç içi fotoğrafında yer alan boşluklara dökülmesini sağlıyor. Kuşlar, billboardu kullanarak karınlarını doyururken, billboarda konduklarında ortaya harika bir görüntü çıkıyor.

“Engineering For Life” (Hayat İçin Mühendislik) sloganına sahip Ramboll’ün hayat veren billboard çalışması, Garbergs’le birlikte hazırlandı.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Kadınların Spor Yapmak İçin İhtiyacı Olan Tek Şey National Geographic’ten Astronot Deneyimi Yaşatan Başlık →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.