Kurumsal Web Siteleri Nasıl Olmalıdır?

Kurumsal Web Siteleri Nasıl Olmalıdır?
Şirketlerin markalaşmasında önemli bir etkiye sahip olan web tasarımcıların kurumsal web sitelerinin ortak ihtiyaçlarını bilmeleri gerekiyor.  Günümüzün teknoloji meraklısı tüketicileri sayesinde, şirketinizin büyüklüğü ya da sektörü ne olursa olsun kurumsal web siteleri büyük önem taşıyor. Web sitesi olmayan bir şirket ciddiye alınmaz ve böyle şirketlerin yeni müşteri bulma şansları çok düşüktür. İyi tasarlanmış bir web sitesi, küçük işletme sahibinin daha büyük şirketlerle yarışması için mutlaka gereklidir. Bu nedenle, web tasarımcılara kurumsal web sitesi tasarımında büyük görev düşüyor. Kurumsal web sitelerinin 6 ortak ihtiyacını karşılamaya yönelik çalışmalar yaparsanız, şirketin işlerini artıracak bir web sitesi tasarlamanız mümkün olabilir. Peki, bir kurumsal web sitesi nasıl olmalıdır? Bu sorunun cevabı yazımızda...
1. Sosyal medyayı aktif olarak kullanın. Müşteriler, şirketlerle farklı kanallardan iletişime geçmeyi severler. Sosyal medya kanalları bunu sağlarken diğer yandan da yeni kullanıcıların sizi tanımalarına yardımcı olur. Böylece sosyal medya üzerinden müşteri sayınızı artırabilirsiniz. Web sitesine entegre sosyal medya hesapları, hedef kitlenizin sayfalarınızda daha fazla zaman geçirmesini sağlar. Böylece, ziyaretçilerinizi potansiyel müşteriye dönüştürmeniz kolaylaşır.
2. İnsanların şirketiniz hakkında ne düşündüğünü bilmesini sağlayın. Araştırmalar gösteriyor ki, tüketicilerin %85’i yerel işletmeler hakkında online yorumlara en azından bir göz atıyor. Bu yorumlar sayesinde türketiciler şirketlere yakınlık duyuyor ve güvenilir buluyor. Web sitenizde yorumlara yer ayırarak müşterilerinizden gelen olumlu yorumları vurgulayın. Ziyaretçilerinizin kolayca yorum yapabilmesi için bir eklenti kullanabilirsiniz. Çünkü sürekli ve güncel yorum almanız büyük önem taşıyor. kurumsal web sitelerinin 6 ortak ihtiyacı
3. Görsel estetiğe önem verin. Tüketiciler son zamanlarda interaktif deneyim sağlayan iyi tasarlanmış web sitesine önem veriyor. Bu nedenle imajların, videoların ya da responsive tasarımın dışında olabildiğince yaratıcı kullanıcı deneyimi yaratın. Ürünlerin ya da hizmetin en açık şekilde ifade eden imajları ağırlıklı olarak ana sayfada kullanın. Yüksek kalitede imajlar ve video kullanımı ile web sitenizin rakiplerinizin sitelerinin önüne geçmesini sağlarsınız.
4. Satış sistemini olabildiğince basit hale getirin. İnternet üzerinden ürün ya da hizmet satışı yapan bir sitenin öncelik vermesi gereken işlerden biri de satış sisteminin basitliğidir. İnsanlar web siteniz üzerinden alışveriş yapmak istediklerinde herhangi bir engelle karşılaşmamalıdır. Bunun için kullanabileceğiniz çeşitli yöntemler var. Örneğin, Paypal gbi bir üründen de faydalandığınız bir sistem oluşturarak müşterilerin basit bir form doldurmasını sağlayabilirsiniz ya da biraz daha büyük bir yatırım yaparak web sitenize tamamen entegre bir eticaret mağazası oluşturabilirsiniz. kurumsal web sitesi
5. Bilgileri güncellemeyi ihmal etmeyin. Web sitenizin içeriğini sürekli güncel tutmak müşterilerin şirkete daha yakın hissetmesini ve güven duymasını sağlar. Bir web sitesindeki sayfaların tamamının güncellenmesi gerekmiyor fakat bazı sayfalarda sürekli yeni ve son bilgilere yer vermenizde fayda var. Örneğin, bir blog ya da yeni ürünleri sergilediğiniz bir sayfa oluşturabilirsiniz. Böylece SEO açısından da sitenize katkıda bulunmuş olursunuz. Çünkü Google, içeriğini düzenli olarak güncelleyen web sitelerini ön sıralarda gösterir.
6. Web sitenizi kişiselleştirin. Web sitesi tasarlarken iletişim bilgisi ekleyerek ulaşılabilir hale gelebilirsiniz. İletişim bilgisi içermeyen web sitelerine sahip şirketler güvenilirliklerini ve dolayısıyla da müşterilerini kaybederler. Müşterileriniz satın alma işleminden önce gerçek bir insanla iletişime geçmek isteyebilirler. Bu nedenle, telefon, email ya da sosyal medya hesapları üzerinden size ulaşmalarını sağlayın.
Müşterilerinize direkt olarak ulaşmanızı sağlayan web sitenizin tasarımı çok önemlidir. Çünkü başarılı bir kurumsal web sitesi ile sadık müşterilerinizi ve satışlarınızı artırabilirsiniz.
Benzer Yazılar
Yeter Çetinkaya: Yapay Zeka insanlık için tehdit mi, yoksa büyük bir fırsat mı?
Yeter Çetinkaya: Yapay Zeka insanlık için tehdit mi, yoksa büyük bir fırsat mı?
Devamını Oku >
Dönüşüm Oranınızı Maksimuma Çıkarmak için İzlemeniz Gereken Adımlar
Dönüşüm Oranınızı Maksimuma Çıkarmak için İzlemeniz Gereken Adımlar
Devamını Oku >
Dijital Pazarlamada Hedef Kitle Analizi Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Dijital Pazarlamada Hedef Kitle Analizi Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Devamını Oku >
Günümüz Dijital Dünyasında Sosyal Medya Pazarlaması Niçin Önemlidir ?
Günümüz Dijital Dünyasında Sosyal Medya Pazarlaması Niçin Önemlidir ?
Devamını Oku >